Trwa ładowanie...
protest
+1

Siostrzeniec premiera organizuje protest przeciwko TVP. "Jest tubą propagandową rządu"

Franek Broda, siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, organizuje protest przeciwko TVP. – Telewizja Publiczna powinna być dla wszystkich obywateli, a dziś jest tubą propagandową partii rządzącej – mówi WP. I zaprasza w sobotę do Wrocławia.

Share
Siostrzeniec premiera organizuje protest przeciwko TVP. "Jest tubą propagandową rządu"
Źródło: Forum
d2wriwz

Organizatorem demonstracji jest syn Anny Morawieckiej, Franek Broda. Protest "W Obronie Demokracji - Przeciw TVP" odbędzie się 15 lutego o godz. 16 na rynku we Wrocławiu.

- TVP jako telewizja publiczna powinna być dla wszystkich obywateli, ponieważ każdy pracujący Polak płaci za utrzymanie tej telewizji. Niestety dzisiaj owa stacja jest tubą propagandową partii rządzącej i skutecznie tworzy im całoroczną kampanię wyborczą – mówi WP Franek Broda.

d2wriwz

I dodaje: - Jako młody obywatel stwierdziłem, że trzeba zebrać ludzi i pokazać, że nie zgadzamy się na to.

- To nie tak, że zobaczyłem jakiś materiał, i postanowiłem zorganizować protest. Zbierało się to we mnie przez długi czas. Gdy włączałem TVP i słyszałem po raz kolejny, jaki to PiS jest wspaniały, a opozycja jaka zła, to zrozumiałem, że trzeba coś z tym zrobić – tłumaczy.

Zaprasza wszystkich niezależnie od poglądów

Franek Broda na protest zaprasza wszystkich, niezależnie od poglądów. - Nawet kolegów czy koleżanki z PiSu. Są w końcu i tacy, którzy pomimo popierania tej partii, nie mogą patrzeć na to, co TVP wyprawia – stwierdza.

d2wriwz

Na protest zaprosił już KOD, Kulturę Równości i Obywateli RP, a dziś zaproszenia wyśle do polityków wszystkich ugrupowań.

- Będą przemowy i skandowanie. Pojawią się też transparenty - mówi pytany, jak będzie przebiegać protest.

Franek Broda angażuje się w sprawy społeczne i polityczne. Działał w młodzieżówce PiS, ale zrezygnował kilka miesięcy temu. W ubiegłym roku, kiedy Sejm zagłosował za skierowaniem projektu nowelizacji kodeksu karnego zakładającego penalizację edukacji seksualnej do dalszych prac w komisji, krytykował działania polityków partii rządzącej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wriwz

Podziel się opinią

Share
d2wriwz
d2wriwz
Więcej tematów