Trwa ładowanie...
d1spz9q

Siostra Mateusza Morawieckiego szczerze o rządach brata. Odczuwa "niedosyt"

Siostra premiera Mateusza Morawieckiego, Marta Morawiecka, wystawiła bratu ocenę na 100 dni prac jego nowego rządu. Chwali brata, ale widzi też pewne niedociągnięcia, m.in. w wymiarze sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siostra Mateusza Morawieckiego wystawiła bratu ocenę
Siostra Mateusza Morawieckiego wystawiła bratu ocenę (PAP, Fot: JULIEN WARNAND)
d1spz9q

- Ważne jest, że Mateusz wprowadził państwo solidarnościowe, funkcjonują programy wsparcia socjalnego, jest nacisk na gospodarkę, to dobrze, bo to ważne. Jestem też bardzo dumna z Mateusza, że wydał pod koniec grudnia 2019 roku świetne oświadczenie o kłamstwach Putina w sprawie II wojny światowej - wyznała Marta Morawiecka w rozmowie z "Super Expressem".

Wyliczyła też minusy rządu. - Mimo wszystko jest za mały efekt usprawnień jeśli chodzi o sądy, o wymiar sprawiedliwości. Nie udało się też załagodzić polaryzacji, tego napięcia, które rujnuje polskie społeczeństwo. Niewiele dzieje się w kulturze, mam tu pewien niedosyt. Nie udało się też znacząco zwiększyć polityki związanej z demografią, z przyrostem naturalnym. I trudno tu w sumie winić Mateusza, bo króluje indywidualizm w społeczeństwie i nie jest to łatwo przezwyciężyć - stwierdziła Morawiecka.

Jaką łączną ocenę wystawia bratu? - Myślę, że Mateusz spisuje się na czwórkę z plusem. Na pewno nasz tata, Kornel Morawiecki, byłby z dumny z syna - podsumowała siostra prezesa Rady Ministrów.

d1spz9q

Zobacz też: Zaskakujący apel Adama Bielana do Donalda Tuska. Wszystko przez wpis

Event na 100 dni rządów

Jak pisaliśmy niedawno w WP, członkowie Rady Ministrów z okazji stu dni rządu Mateusza Morawieckiego mają pochwalić się osiągnięciami i przedstawić dalsze plany działania swoich resortów. Event z udziałem wszystkich członków rządu - na czele z premierem - miałby odbyć się 28 lutego. Data jednak może ulec jeszcze zmianie. Wydarzenie to inicjatywa samego premiera.

Przeczytaj również: Mateusz Morawiecki o reformie sądownictwa. Podał głośne przykłady z ostatnich dni

d1spz9q

Podziel się opinią

Share

d1spz9q

d1spz9q
Więcej tematów