Trwa ładowanie...

Siostra Chmielewska chwali WOŚP. "Powinniśmy być jednością"

Siostra Małgorzata Chmielewska przyznaje, że nigdy nie miała wątpliwości, jeśli chodzi o WOŚP. - Są momenty, w których powinniśmy być jednością - mówi w wywiadzie dla Onetu. I podkreśla, że każdy dobry uczynek, niezależnie czyj, ma ogromną wagę.

Share
Siostra Chmielewska chwali WOŚP. "Powinniśmy być jednością"
Źródło: PAP, fot: Michał Walczak
d46wn4w

Siostra Chmielewska jest przełożoną Wspólnoty Chleb Życia, która od lat pomaga wykluczonym społecznie osobom. Wspólnota prowadzi dziewięć domów dla ludzi bezdomnych, starych, chorych i matek z dziećmi.

Opowiada, że nigdy nie miała wątpliwości czy wrzucić pieniądze do puszki, czy nie. - Każdy dobry czyn, bez względu na to kto go wykonuje, czy człowiek wierzący, niewierzący, buddysta, muzułmanin, ma swoją ogromna wagę i buduje lepszy świat - podkreśla siostra.

d46wn4w

Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy nazywa "niezwykłym budowaniem wspólnoty", zaś sam finał akcji "pospolitym ruszeniem" i "wielkim świętem".

- On (Jerzy Owsiak - przyp. red.) potrafił nie tylko to zorganizować, ale zrobić to tak, żeby setki tysięcy, jeśli nie miliony ludzi poczuły się współodpowiedzialne i solidarne - stwierdza siostra.

Niepotrzebna niechęć do Owsiaka

Siostra Chmielewska mówi również o tym, skąd jej zdaniem bierze się niechęć do Jurka Owsiaka. - To się niestety zaczęło wiele lat temu, kiedy w świadomości ludzi, nie ukrywam, że też ludzi wierzących, wydawało się, że monopol na dobre uczynki mają tylko oni - wyjaśnia.

d46wn4w

Niepotrzebne jest, jej zdaniem, stawianie naprzeciw siebie dwóch organizacji, jak WOŚP i Cartias. - Jedna jest niezwykle potrzebna i druga też - podsumowuje.

28. finał WOŚP w niedzielę

WOŚP zagra w całej Polsce i na świecie w najbliższą niedzielę. Wolontariusze wyjdą z puszkami na ulice, ale orkiestrę wesprzeć można również przez licytacje. Wygrać można kolację z Robertem Lewandowskim albo Mike'iem Tysonem, wyprawę na Islandię albo sukienkę od Roksany Węgiel.

To pierwszy finał po zeszłorocznym zabójstwie Pawła Adamowicza. Z tego względu odbędzie się przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa.

d46wn4w

Podziel się opinią

Share
d46wn4w
d46wn4w
Więcej tematów