Trwa ładowanie...
d2lltgw

Singapur: rozdzielone bliźniaczki syjamskie gorączkują

W czwartek poinformowano, że Ganga i Dżamuna - nepalskie bliźniaczki syjamskie, rozdzielone przez singapurskich chirurgów podczas trwającej 96 godzin bez przerwy operacji - mają wysoką gorączkę.

d2lltgw
d2lltgw

Rzecznik singapurskiego szpitala centralnego Ho Lai Fung przekazał w czwartek, iż dzieci zaczęły w nocy z środy na czwartek gorączkować i nie jest wykluczone, że nastąpiła infekcja. Zastosowano antybiotyki. Stan dziewczynek określany jest jako "stabilny".

Rzecznik przypomniał, że pierwsze dni po trudnej operacji - dzieci były połączone główkami i lekarze m.in. musieli dzielić naczynia krwionośne ich mózgów - będą kluczowe dla przeżycia 11- miesięcznych sióstr syjamskich.

Singapurczycy, którzy zebrali na leczenie dzieci 360 tys. dolarów amerykańskich, żywo interesują się stanem zdrowia przywiezionych z Nepalu dzieci. Pod szpital w centrum Singapuru codziennie przychodzą tłumy mieszkańców wyspy, by dowiedzieć się o zdrowie rozdzielonych sióstr.

Zdaniem lekarzy, infekcja może skomplikować powrót do zdrowia Gangi i Dżamuny, a także spowodować groźne zaburzenia w pracy ich mózgów w przyszłości.

11-miesięczne dziewczynki Ganga i Dżamuna Shrestha zostały przywiezione do Singapuru pół roku temu. Koszty operacji pokryło w całości singapurskie społeczeństwo, które żywo odpowiedziało na apel o pomoc dla bliźniąt. (mag)

d2lltgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lltgw
Więcej tematów