WP

Siły rosyjskie na Krymie zajęły w Symferopolu szpital wojskowy

Siły rosyjskie na Krymie zajęły w Symferopolu szpital wojskowy. W akcji wzięli także udział członkowie prorosyjskiej samoobrony Krymu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siły rosyjskie na Krymie
Siły rosyjskie na Krymie (AFP, Fot: Viktor Drachev)
WP

Placówka medyczna w Symferopolu, należąca do ukraińskiej armii, została zajęta bez walki. Personel placówki odesłano do domu. Nie wiadomo, kto przejmie opiekę nad chorymi.

Siły rosyjskie postawiły kolejne ultimatum żołnierzom ukraińskim zablokowanym w dwóch obiektach wojskowych. Żądania Rosjan dotyczą bazy rakietowej w Eupatorii oraz jednostki piechoty morskiej w Kerczu. Ta pierwsza baza ma, zgodnie z żądaniem Rosjan, poddać się dzisiaj do godziny 22, natomiast ta druga ma czas na podjęcie decyzji do 16 marca, czyli do dnia referendum. Mieszkańcy Krymu mają w nim zdecydować, czy chcą, by Półwysep wszedł w granice Federacji Rosyjskiej.

WP

Władze ukraińskie oraz wspólnota międzynarodowa uznają zapowiadane referendum za bezprawne i nie zamierzają akceptować jego wyników. W rękach Rosjan znajdują się już trzy najważniejsze lotniska wojskowe na Krymie - baza lotnicza w Belbeku, lotnisko w Dżankoj oraz w Nowofiodorowce, niedaleko Eupatorii.

Polub WP Wiadomości
WP
WP