Trwa ładowanie...
duy6sl1

Siemens, Moulinex i Scania redukują zatrudnienie

Siemens AG, Moulinex SA i Scania AB obniżą zatrudnienie w swoich zakładach łącznie o 8.700 osób - poinformowały w czwartek firmy.

Share
duy6sl1

Przedsiębiorstwa te chcą w ten sposób dostosować się do obecnych warunków rynkowych w Europie, gdzie coraz wyraźniej dają się odczuć skutki spowolnienia gospodarczego w USA. Ogłoszenie przez kolejne europejskie firmy zamiarów zwolnienia kilku tysięcy pracowników jest dowodem na to, że Europie nie uda się uniknąć skutków tego spowolnienia.

Scania, trzeci na świecie największy producent samochodów ciężarowych, podała, że sprzedaż tego typu pojazdów w zachodniej Europie spadła w ciągu I kwartału 2001 r. o 17%, a coraz więcej klientów odkłada dokonywanie nowych zakupów. Firma chce zmniejszyć zatrudnienie o 1.200 pracowników.

Moulinex podał, że będzie zmuszony zwolnić 4 tys. pracowników i zlikwidować niektóre swoje zakłady w Europie, m.in. we Francji i Irlandii, i jeden w Brazylii, aby zredukować koszty działania firmy.

Siemens ogłosił zaś, że firma ponosi straty ze względu na niższy popyt na rynkach na telefony komórkowe i mikroprocesory. Koncern zdecydował o obniżeniu zatrudnienia w II kwartale o 3.500 pracowników, co razem stanowi od początku tego roku zmniejszenie o 6.100 miejsc pracy. (jd)

duy6sl1

Podziel się opinią

Share
duy6sl1
duy6sl1
Więcej tematów