Trwa ładowanie...
"Sieg heil" na ulicy w Koluszkach. Zatrzymany neonazista

"Sieg heil" na ulicy w Koluszkach. Zatrzymany neonazista

Mężczyznę w opasce ze swastyką zauważył patrol policji. 32-latek odpowie za propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści.

Share
d1kysjy

Mieszkaniec Koluszek został zatrzymany w niedzielę po południu na skrzyżowaniu ul. Hallera i Mickiewicza.

- Mężczyzn wznosił rękę w geście pozdrowienia faszystowskiego i wznosił hasła antysemickie. Na ramieniu miał opaskę ze swastyką - mówi Wirtualnej Polsce Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Po zatrzymaniu okazało się, że 32-latek jest pijany. Miał ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny. Znaleźli symbole swastyki na plakacie i etui telefonu.

d1kysjy

Zobacz też: Rzecznik ABW: w sprawie "Dumy i Nowoczesności" nie są wykluczone kolejne zatrzymania

Grzywna lub więzienie

Mężczyzna został przesłuchany po wytrzeźwieniu. - Złożył bardzo lakonicznie wyjaśnienia, w których jednak podał, że nie chodziło mu o nawoływanie do czegokolwiek. Zanegował, aby ręką pokazywał gest faszystowskiego przywitania - dodaje prokurator.

Mimo to śledczy zdecydowali się postawić mu zarzuty publicznego propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym.

Mężczyźnie grozi grzywna, ale również kara dwóch lat więzienia. Wcześniej stawał już kilka razy przed sądem - m.in. za rozbój i znieważenie.

d1kysjy

Podziel się opinią

Share
d1kysjy
d1kysjy
Więcej tematów