Trwa ładowanie...

Materiał o neonazistach: prokuratura wszczyna kolejne śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Radomsku wszczęła postępowanie w sprawie publicznego propagowania faszyzmu na festiwalu Orle Gniazdo. To co działo się podczas niego pokazano w materiale "Superwizjera" o polskich neonazistach.
Share
Na zdjęciu amerykańscy neonaziści z symbolem swastyki. Ceremonia polskich neonazistów uwieczniona przez dziennikarzy TVN wyglądała bardzo podobnie
Na zdjęciu amerykańscy neonaziści z symbolem swastyki. Ceremonia polskich neonazistów uwieczniona przez dziennikarzy TVN wyglądała bardzo podobnieŹródło: PAP/EPA, Fot: ERIK S. LESSER
d4h2jee

Festiwal "Orle Gniazdo" odbył się w Kępie koło Żytna w woj. łódzkim już po raz piąty. Poprzednio organizowano go na Śląsku, ale ze względu na kontrowersje, jakie budził, właściciel lokalu, w którym się odbywał, wypowiedział mu umowę.

Impreza promowana jest jako festiwal tzw. muzyki tożsamościowej. Zdaniem Stowarzyszenia Nigdy Więcej wykonawcy propagują w swoich utworach faszyzm, przemoc i rasizm.

d4h2jee

Kulisy tego, co dzieje się na festiwalu pokazano w sobotę w materiale "Superwizjera" o polskich nazistach. Po jego obejrzeniu Prokuratura Rejonowa w Radomsku postanowiła wszcząć śledztwo.

Jak poinformował tvn24.pl wiceszef prokuratury Rejonowej w Radomsku Jacek Bocianowski "po uzyskaniu kopii nagrania funkcjonującego w przestrzeni publicznej o zachowaniach nazistowskich" prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa podczas festiwalu Orle Gniazdo. Postępowanie w tej sprawie będą prowadzić policjanci z Komendy Powiatowej w Radomsku.

d4h2jee

Podziel się opinią

Share
d4h2jee
d4h2jee
Więcej tematów