Trwa ładowanie...

Patryk Jaki złożył wniosek o "delegalizację neonazistów"

Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział rano, że jeśli śledztwo dowiedzie łamanie prawa przez organizację "Duma i Nowoczesność", to złoży wniosek o delegalizację tego stowarzyszenia. Kilka godzin później, po zatrzymaniu trzech członków organizacji, poinformował na Twitterze, że wniosek został już złożony.

Share
Patryk Jaki złożył wniosek o "delegalizację neonazistów"Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d1ey3s6

- Niewykluczone, że już dzisiaj skieruję wniosek do prokuratury o delegalizację stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Muszą być znamiona rażącego naruszenia prawa, no ale wstępna analiza materiałów dotyczących tego stowarzyszenia w telewizji wskazuje na to, że takie przesłanki zostały spełnione. Mam nadzieję, że sąd szybko rozpatrzy taką sprawę - zapowiedział rano wiceminister Patryk Jaki w „Sygnałach dnia” PR1.

Po godzinie 12 wiceminister na swoim profilu na Twitterze poinformował, że wniosek już złożył. "Jest wniosek o delegalizację neonazistów. Prokuratura właśnie zatrzymała 3 mężczyzn (w tym Mateusza S., przewodniczącego stowarzyszenia). Wszystko w ponad 48 h. Tak działa sprawne państwo. Za to nasi poprzednicy przez 8 lat powołali... zespół ds. ksenofobii" - napisał Jaki na swoim profilu na Twitterze.

d1ey3s6

Wiceminister dołączył też skan wniosku o delegalizację organizacji "Duma i Nowoczesność", który skierował do Prokuratury Krajowej.

Reportaż "Polscy neonaziści" wyemitowany został w sobotę na antenie TVN24. Dziennikarzom "Superwizjera" udało się przeniknąć do grupy polskich neonazistów związanych ze stowarzyszeniem "Duma i Nowoczesność". Stowarzyszenie funkcjonuje całkowicie legalnie, a ze statusu organizacji wynika, że działa na rzecz obronności państwa.

Reporterzy zdobyli zaufanie członków organizacji, dzięki czemu zostali zaproszeni na kilka neonazistowskich imprez, między innymi na 128. rocznicę narodzin Adolfa Hitlera. Wszystko udokumentowali ukrytą kamerą.

d1ey3s6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ey3s6
d1ey3s6
Więcej tematów