WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Siedem osób rannych podczas Światowych Dni Młodzieży

W sobotę późnym wieczorem w wyniku ulewy i silnego wiatru zawaliło się kilka namiotów pielgrzymów na dawnym lotnisku Cuatro Vientos, gdzie papież Benedykt XVI przemawiał podczas 26. Światowych Dni Młodzieży. Rannych jest siedem osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedem osób rannych podczas Światowych Dni Młodzieży
(AP)
WP

Na lotnisku, podczas czuwania modlitewnego, było co najmniej 1,5 miliona pielgrzymów z całego świata. U trzech osób rannych stwierdzono złamania - nosa, ręki i nogi, a u pozostałych stłuczenia i inne urazy - poinformowały służby medyczne.

Silny wiatr, który zerwał się gwałtownie, przewrócił słup wysokiego napięcia i Krzyż Młodych, podarowany młodzieży świata przez Jana Pawła II, oraz zerwał z głowy Benedykta XVI piuskę.

Doszło także do naruszenia podium, na którym przemawiał papież. Benedykt XVI musiał przerwać wystąpienie, aby technicy sprawdzili stan podium.

WP

Wcześniej udzielono pomocy medycznej na lotnisku prawie 900 pielgrzymom, którzy zasłabli z powodu upału. Ponad 70 osób przewieziono do szpitala. Dwie są w stanie poważnym.

Pomimo niepewnej pogody, tysiące młodych pielgrzymów spędzi noc z soboty na niedzielę pod gołym niebem na lotnisku Cuatro Vientos, gdzie w niedzielę rano papież odprawi mszę kończącą Światowe Dni Młodzieży.

Grażyna Opińska

Polub WP Wiadomości
WP
WP