Trwa ładowanie...

Shrek zwyciężył w Pływaniu na Byle Czym

Wehikuł o nazwie Rodzina Shreka zwyciężył w
niedzielę w 13. Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym w
Augustowie (Podlaskie).

Shrek zwyciężył w Pływaniu na Byle CzymŹródło: PAP
d1fm3t6

Wehikuł, który zwyciężył, to bajkowy Shrek ze smoczycą i osłem. Wszystkie postaci wyglądały jak żywcem z bajki wyjęte. Zwycięzcy pochodzą z Legnicy. Paweł Krzewicki i jego kolega są osobami niesłyszącymi. Reprezentują legnicki oddział Związku Głuchych.

Drugie miejsce zajęła Ewa Sobańska z Chełma, która pływała na makiecie stadionu narodowego. Na makiecie znajdowały się m.in. betoniarka i taczka z osowiałym pracownikiem budowy stadionu.

Trzecie miejsce przypadło pojazdowi wodnemu o nazwie "Formuła 1". Wodnym bolidem popłynął Reinhardt Komor z Raciborza. Wykonał go ze styropianu.

d1fm3t6

W imprezie uczestniczyło 28 załóg. W Augustowie były wehikuły o takich nazwach jak: pływający fortepian, wóz weselny czy ośmiornica.

Przy okazji zawodów odbywa się w Augustowie na Błoniach wielki piknik dla mieszkańców i turystów. Co roku imprezę odwiedza kilkanaście tysięcy osób. Podobnie stało się w niedzielę.

Kilkudziesięciu fanatyków imprezy od 13 lat przyjeżdża do Augustowa ze swymi wymyślnymi wehikułami pływającymi, by je pokazywać publiczności. Konstruują je z materiałów, które najłatwiej utrzymują się na wodzie - plastikowych butelek, puszek, opon, itp.

d1fm3t6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fm3t6
Więcej tematów