Trwa ładowanie...
d3gc9pz
d3gc9pz
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Seria zamachów w szyickiej dzielnicy Bagdadu. 23 osoby nie żyją

Co najmniej 23 osoby zginęły w szyickiej dzielnicy Bagdadu Kazimija wskutek wybuchów trzech samochodów pułapek kierowanych przez terrorystów samobójców oraz ostrzału moździerzowego - poinformowały irackie władze bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3gc9pz

Samochody wybuchły w pobliżu szyickiego sanktuarium, jakim jest meczet z grobami uważanego przez szyitów za siódmego następcę Mahometa imama Musy al-Kazima i jego wnuka. Wkrótce potem niedaleko świątyni detonowało 12 pocisków moździerzowych wystrzelonych spoza dzielnicy.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Saad Maan poinformował w telewizji publicznej, że w Kazimija aresztowano dwóch terrorystów. Służby bezpieczeństwa zabezpieczają miejsca, w których doszło do ataków.

W ostatnim czasie, do przeprowadzenia kilku zamachów bombowych w stolicy Iraku przyznali się członkowie Państwa Islamskiego - organizacji, która zajęła znaczne obszary w północnej części tego kraju.

d3gc9pz

Podziel się opinią

Share

d3gc9pz

d3gc9pz
Więcej tematów