Trwa ładowanie...
d1yph1l
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Seria aresztowań w Turcji. Zatrzymano około 50 osób podejrzanych o powiązania z dżihadystami

Turecka policja aresztowała ok. 50 osób podejrzanych o powiązania z Państwem Islamskim - podała państwowa agencja prasowa Anadolu. Wśród zatrzymanych są obcokrajowcy, planujący podróż w strefy konfliktu do Syrii i Iraku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syryjscy dżihadyści
Syryjscy dżihadyści (AFP, Fot: Guillaume Briquet)
d1yph1l

Jak informuje agencja, do aresztowań doszło w wyniku przeprowadzonych w nocy policyjnych nalotów na mieszkania osób podejrzanych o związki z dżihadystami. Policja nie podała narodowości zatrzymanych osób, ani tego jak długo przebywały na terytorium Turcji.

W zeszłym tygodniu doszło w Ankarze do zamachu bombowego przed dworcem kolejowym, w którym śmierć poniosło 102 osoby.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu, jednak zdaniem rządu Turcji mogli go przeprowadzić dżihadyści z Państwa Islamskiego albo kurdyjscy lub skrajnie lewicowi bojownicy. Rząd twierdzi, że są mocne przesłanki świadczące o tym, że ataku dokonali dwaj zamachowcy samobójcy.

Zamach przed dworcem kolejowym w Ankarze był najpoważniejszym we współczesnej historii Turcji. Do eksplozji doszło przed początkiem pokojowej demonstracji działaczy prokurdyjskich i lewicowych. W 2003 roku w atakach na dwie synagogi, siedzibę banku HSBC w Stambule i brytyjski konsulat zginęły 62 osoby. Według władz tamte zamachy były typowe dla Al-Kaidy.

d1yph1l

Podziel się opinią

Share

d1yph1l

d1yph1l
Więcej tematów