Trwa ładowanie...
d1d31cw
d1d31cw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
francja

Separatyści z ETA poderzani o kradzież 200 sztuk broni

Baskijscy separatyści z ETA są
podejrzani o kradzież ok. 200 sztuk krótkiej broni palnej w
południowej Francji - poinformował francuski prokurator.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1d31cw

Gdyby te domniemania się potwierdziły, to dokonana dzień wcześniej w miasteczku Vauvert kradzież byłaby pierwszym takim aktem przemocy dokonanym przez ETA od 22 marca, gdy organizacja ta ogłosiła trwałe zawieszenie broni.

Zamaskowani napastnicy - dwaj mężczyźni i kobieta - wkroczyli do domu szefowej firmy Sidam, sprzedającej broń palną. Poinformowali, że wzięli jako zakładników synową i wnuki kobiety i w ten sposób wymogli na niej wpuszczenie ich do magazynu - powiedział prokurator Robert Gelli z pobliskiego Nimes.

Po załadowaniu skradzionej broni do swego samochodu, napastnicy związali kobietę. Udało jej się uciec po kilku godzinach. Jednocześnie druga grupa napastników przetrzymywała w samochodzie synową dyrektorki fabryki wraz z dwójką dzieci. Dopiero po odjeździe porywaczy uwięzieni wyszli z samochodu.

Wszczęto dochodzenie.

22 marca ETA po niemal 40 latach walki zbrojnej ogłosiła trwałe zawieszenie broni. W ciągu czterech dekad swej działalności zbrojnej zabiła w zamachach terrorystycznych 817 osób.

d1d31cw

Podziel się opinią

Share

d1d31cw

d1d31cw
Więcej tematów