Trwa ładowanie...
d4c899b

Sensacja nad morzem. Dziki wyszły z lasu i straszą turystów

W Gdyni dziki postanowiły opuścić rodzinne knieje i poszły... w miasto. Podobna sytuacja miała miejsce w Krynicy Morskiej. Przerażeni turyści chowają dzieci w domach, a straż miejska uspokaja "nie stanowią bezpośredniego zagrożenia". Informację oraz zdjęcia otrzymała redakcja Dziejesię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziki pojawiają się na ulicach Krynicy Morskiej
Dziki pojawiają się na ulicach Krynicy Morskiej (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Mateusz)
d4c899b

"W Gdyni na ulicy Swarzewskiej chodzą stada dzików od rana do wieczora. Dzieci musieliśmy pozamykać w domu bo strach" - napisała Sylwia. Na dowód zaistniałej sytuacji przesłała zdjęcia, na który widać dwa dorosłe osobniki z szóstką warchlaków.

O podobnej sytuacji redakcję Dziejesię poinformował Mateusz, który w centrum Krynicy Morskiej zauważył przebiegającą przez jezdnię ferajnę.

Gdynia. "Dziki to nasza specjalność"

O to, jak często dochodzi do takich sytuacji i czy dzik jest taki straszny jak go malują, zapytaliśmy straż miejską z Gdyni.

d4c899b

Zobacz także: Giertych zadrwił z premiera. Riposta rzecznika Andrzeja Dudy

- Dziki to nasza specjalność. Codziennie otrzymujemy jakieś zgłoszenia, że widać je na osiedlach - przekazał Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy Komendy Straży Miejskiej w Gdyni.

Źródło: dziejesie.wp.pl

"Dziki mają bardzo dobry węch"

Jak podkreślił, najczęściej są one widywane w okolicy lasów, skąd mają blisko do znajdujących się w pobliżu osiedli. - Dziki przychodzą, żeby się najeść. To jakieś 50 proc. przypadków. Ludzie niestety sami je dokarmiają, a później dziwią się, że mają pod oknem całe stadko. To wszystko dlatego, że dziki mają bardzo dobry węch - tłumaczył Wawrzyniak.

d4c899b

Rzecznik dodał też, że w większości przypadków nie ma się czego obawiać. - Dziki nie stanowią dla nas bezpośredniego zagrożenia. Przychodzą zjeść i same odchodzą. Większy problem jest wtedy, gdy idziemy na spacer z psem, który jest spuszczony ze smyczy. Wtedy taki dzik się broni - zaznaczył.

Wy również napotkaliście dzika na swojej drodze? Poinformujcie nas na dziejesie.wp.pl. Czekamy na wasze zdjęcia oraz nagrania!

d4c899b

Podziel się opinią

Share
d4c899b
d4c899b
Więcej tematów