Trwa ładowanie...

Senator PiS krytykuje pomysł Jarosława Kaczyńskiego

Według senatora PiS Jana Marii Jackowskiego, obniżka wynagrodzenia posłom i senatorom powinna również objąć ministrów, wiceministrów w rządzie, a także Prezydium Sejmu i Senatu. – Sprawia to oczywiste wrażenie, że są równi i równiejsi – mówi senator.

Share
Senator PiS krytykuje pomysł Jarosława Kaczyńskiego
Źródło: PAP
d1mi6hn

Przypomnijmy, 10 maja Sejm przegłosował ustawę o obniżeniu wynagrodzeń posłom i senatorom. Ustawa zakłada, że parlamentarzyści stracą 1/5 swoich pensji. Po cięciach standardowa pensja poselska wyniesie 7913,84 zł brutto (wcześniej 9892,30 zł). Dieta poselska pozostanie bez zmian na poziomie 2473,08 zł brutto.

Obniżka wynagrodzeń to pomysł prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, na który wpadł po aferze z nagrodami dla rządu. Teraz zostało jeszcze głosowanie w Senacie i podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Okazuje się jednak, że niektórym politykom PiS pomysł prezesa niespecjalnie przypadł do gustu.

Zobacz także: "Kogo uwalamy? Kto za Kaczyńskiego? Beata, Joachim, Zbyszek. Lista długa" Hofman o delfinach PISu.

– Proszę zauważyć, że ta obniżka nie dotyczy wszystkich parlamentarzystów, bo uposażenia członków prezydiów Sejmu i Senatu nie zostaną uszczuplone. Podobnie w przypadku parlamentarzystów, którzy są ministrami lub sekretarzami stanu. A więc niższych uposażeń – jak na razie – nie będzie miało kilkudziesięciu parlamentarzystów, co sprawia oczywiste wrażenie, że są równi i równiejsi. Podkreślam to z całą mocą. To nie jest rozwiązanie systemowe. (…) Jeżeli robimy redukcję, to ona powinna solidarnie dotyczyć wszystkich – powiedział senator Jan Maria Jackowski w wywiadzie dla portalu Interia.pl

d1mi6hn

Pytany o to, jak w takim razie zachowa się podczas debaty i głosowania w Senacie odparł: - Będziemy dyskutować na ten temat. Rozmowa odbędzie się podczas posiedzenia klubu w najbliższym tygodniu. Jeszcze nie wiem, jaki będzie jej efekt. Nie wiadomo na przykład, czy nie pojawią się poprawki, i jakie będzie stanowisko klubu wobec nich – odparł Jackowski. Polityk nie wyłamie się jednak z partyjnej dyscypliny. - Zagłosuję zgodnie ze stanowiskiem klubu – puentuje senator.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mi6hn

Podziel się opinią

Share
d1mi6hn
d1mi6hn
Więcej tematów