Zmarł senator Marek Plura. "Śmierć wstrząsnęła nami wszystkimi"
W wieku 52 lat zmarł senator PO Marek Plura. "Jego zaangażowanie na rzecz osób z niepełnosprawnościami było niezwykłe" - oświadczył marszałek Tomasz Grodzki. "Śmierć wstrząsnęła nami wszystkimi. Dobry człowiek, do końca oddany sprawom Śląska" - przekazał premier Mateusz Morawiecki.
O śmierci poinformował w sobotę po południu Senat RP. Tę informację przekazali także w sobotę po południu jego koledzy z Platformy Obywatelskiej. Kilka dni wcześniej media informowały, że senator trafił w poważnym stanie do szpitala z powikłaniami pogrypowymi, leżał na oddziale intensywnej opieki medycznej.
Senator KO Marek Plura nie żyje. "Jego miłość do Śląska była głęboka"
"Jestem głęboko poruszony śmiercią senatora Marka Plury. Jego zaangażowanie na rzecz osób z niepełnosprawnościami było niezwykłe, jego miłość do Śląska głęboka. Zarażał optymizmem, pracowitością i oddaniem, był wzorem, jak pięknie żyć mimo przeciwności losu" - oświadczył marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"Śmierć senatora Marka Plury wstrząsnęła nami wszystkimi. Dobry człowiek, do końca oddany sprawom Śląska. Niech spoczywa w pokoju" - przekazał premier Mateusz Morawiecki.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"Odszedł śląski senator Marek Plura - dzielny, mądry i dobry człowiek. Zawsze powtarzał, że kto jak kto, ale Ślonzok z Kaszebą zawsze się dogadają. Żegnaj, Przyjacielu" - przekazał lider PO i były szef RE Donald Tusk.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"Bardzo smutna wiadomość. Zmarł nasz serdeczny przyjaciel, senator Marek Plura. Były poseł i europarlamentarzysta. Dobry człowiek o wielkim sercu. Zawsze pomocny i otwarty na innych. Marku, nie zapomnimy o Tobie" - podkreśliła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"Zaangażowany w sprawy osób niepełnosprawnych, sam - mimo ciężkiej choroby i licznych ograniczeń - realizował się od wielu lat w służbie publicznej. Zapamiętam go jako bardzo dzielnego i życzliwego człowieka" - poinformował wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"Znałam go i szanowałam za jego wytężoną pracę prowadzoną mimo wielu przeciwności losu. Niech spoczywa w pokoju wiecznym" - dodała była premier Beata Szydło.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"Odszedł nasz serdeczny kolega, senator Marek Plura. Człowiek niezwykły. Pracowity i kulturalny. Zawsze chętny do rozmowy. Będzie nam Ciebie, drogi Marku, bardzo Ciebie brakowało" - przekazał poseł KO Arkadiusz Myrcha.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"Senator Marek Plura był człowiekiem niesłychanie zaangażowanym i pokonującym wszelkie trudności. Będzie go bardzo brakowało w życiu publicznym, do którego wnosił pokłady pozytywnej energii i wiary, że nie ma rzeczy niemożliwych" - zaznaczył z kolei były premier prof. Marek Belka.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"To wielka strata dla polskiego parlamentaryzmu. Wyrazy współczucia dla najbliższych" - oświadczył Jacek Bury, senator Polski 2050.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"To niezwykła postać. Pamiętam go z pracy w PE i obecnie z Senatu. Zawsze przygotowany, pogodny, życzliwy, niezwykle zdolny. Nigdy nie narzekający, a zawsze zainteresowany, polityką, światem, kulturą, geografią czy filozofią. Smutek" - napisał senator KO i były minister kultury Bogdan Zdrojewski.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
"Smutek, żal i pustka. Informacja, że dziś odszedł senator Marek Plura porusza do głębi wszystkich, którzy go znali. Marku, całym swoim życiem udowadniałeś, że można być wspaniałym człowiekiem, niezależnie od fizycznych ograniczeń. Twoje serce tych ograniczeń pomocy dla innych nie znało" - przekazał senator i były szef NIK Krzysztof Kwiatkowski.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Zobacz też: Kłamstwa Ławrowa. "Będzie odpowiadał jak Ribbentrop"
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski