Trwa ładowanie...
d1qn5g8

Senator Libicki uważa, że Lech Wałęsa chwali Putina tak jak Kornel Morawiecki."Czas na emeryturę"

Senator PSL Jan Filip Libicki wolałby, żeby Lech Wałęsa nie wypowiadał się jako były polityk. Porównał przy tym kontrowersyjną wypowiedź byłego prezydenta o Rosji do słów Kornela Morawieckiego. Ojciec premiera, który chwalił politykę Rosji, teraz też cieszy się ze słów Wałęsy.
Share
Jan Filip Libicki w programie "Woronicza 17"
Jan Filip Libicki w programie "Woronicza 17"Źródło: TVP Info
d1qn5g8

W programie "Woronicza 17" na antenie TVP Info senator Libicki powiedział, że Lech Wałęsa jest bohaterem walki Polaków o wolność, byłym prezydentem i lepiej byłoby, gdyby unikał kontrowersji.

- Uważam natomiast, że prezydent Wałęsa jest politykiem emerytowanym i od pewnego czasu wypowiada się, powiem delikatnie, w sposób dość mocno kontrowersyjny – stwierdził senator PSL.

W ten sposób polityk odniósł się do wywiadu, którego Lech Wałęsa udzielił państwowym mediom w Rosji uważanym za tubę propagandową Kremla. Polak, m.in., chwalił tam prezydenta Putina i krytycznie wypowiadał się o ostrej polityce Zachodu wobec Rosji.

d1qn5g8

Libicki w TVP Info przypomniał też, że Kornel Morawiecki, marszałek senior i ojciec premiera, wielokrotnie publicznie w podobnie pozytywnym tonie wypowiadał się o polityce Moskwy. Na przykład opowiadał się za zbliżeniem pomiędzy Polską i Rosją. Kornel Morawiecki uważa, że Kreml nie prowadzi agresywnej polityki i ze zrozumieniem traktuje działania wobec Ukrainy, a wcześniej Gruzji.

Marek Jakubiak o "wtopach" Kornela Morawieckiego. Mocne słowa

Na łamach "Super Expressu" Kornel Morawiecki potwierdził, że podobnie jak Lech Wałęsa, uważa Władimira Putina za mądrego człowieka i cieszą go poglądy wygłaszane na ten temat przez byłego prezydenta.

W rozmowie z Wirtualną Polską Lech Wałęsa bronił decyzji o rozmowie z rosyjskimi mediami twierdząc, że działał w sposób przemyślany, choć nie może ujawnić, w jakim celu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qn5g8

Podziel się opinią

Share
d1qn5g8
d1qn5g8
Więcej tematów