Trwa ładowanie...
d3k5zp9
11-07-2007 22:45

Senat przyjął sprawozdanie z działalności KRRiT w 2006 r.

Senat przyjął sprawozdanie z
działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2006 r.

d3k5zp9
d3k5zp9

Za przyjęciem sprawozdania było 55 senatorów, przeciw 27. Dwóch wstrzymało się od głosu.

W pierwszej wersji komisja kultury rekomendowała odrzucenie sprawozdania KRRiT. Jednak ostatecznie opowiedziała się za sprawozdaniem. Przyjął je pod koniec czerwca Sejm.

W sprawozdaniu zwrócono m.in. uwagę na brak przepisów antykoncentracyjnych. Według KRRiT "niepokojące" jest zjawisko tzw. sieciowania i koncentracji kapitałowej, głównie na rynku lokalnych stacji radiowych. "Jak wskazują wyniki przeprowadzonych monitoringów, dzieje się to z wyraźną szkodą dla oferty programowej dostępnej odbiorcom, traci bowiem ona walor lokalności, podlega homogenizacji i silnemu formatowaniu" - stwierdza raport.

Wskazano w nim ponadto, że coraz mocniejszą pozycję na rynku polskich mediów ma kapitał zagraniczny. Jako przykłady raport wymienia inwestycje niemieckich koncernów wydawniczych Bauer i Axel Springer odpowiednio w spółce BROKER FM (właściciel ogólnopolskiej rozgłośni RMF FM) i telewizji Polsat, a także kupno udziałów telewizji Puls przez amerykański koncern News Corp.

Inne problemy rynku medialnego wymienione w nim to: bariery techniczne - przede wszystkim brak nowych częstotliwości, źle funkcjonujące przepisy dotyczące zarządzania prawami autorskimi, niemożność egzekucji opłat abonamentowych i związany z tym monopol Poczty Polskiej na jego ściąganie.

d3k5zp9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k5zp9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj