Trwa ładowanie...

Senat. "Piątka dla zwierząt" bez poparcia komisji

Senacka Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi opowiedziała się za odrzuceniem noweli ustawy o ochronie zwierząt. Poprawki zgłoszone przez wicemarszałka Marka Pęka z PiS zostaną przedstawione jako wniosek mniejszości.
Share
Senat. "Piątka dla zwierząt" bez poparcia komisji
Senat. "Piątka dla zwierząt" bez poparcia komisjiŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d1d3zcs

Wniosek o odrzucenie noweli ustawy o ochronie zwierząt złożył senator Ryszard Bober z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jego wniosek poparło także pięciu senatorów Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch Koalicji Obywatelskiej.

Dwóch senatorów PiS wstrzymało się od głosu - podaje PAP. Żaden z członków senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie był przeciw wnioskowi o odrzucenie nowelizacji.

W poniedziałkowym posiedzeniu uczestniczyli wszyscy jej członkowie (w tym dwóch zdalnie), czyli łącznie dziesięciu senatorów. Siedmiu z nich to politycy PiS.

d1d3zcs

Zobacz też: Jarosław Kaczyński bez maseczki. Będzie reakcja policji? Podkom. Rzeczkowski odpowiada

Wcześniej wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) złożył zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego poprawki do noweli ustawy o ochronie zwierząt.

Chodzi m.in. o zmianę terminu wprowadzeniu zakazu hodowli zwierząt na futra oraz przepisów dotyczących uboju rytualnego. Poprawki dotyczą też rekompensat dla ograniczonych przez nowelę branż.

d1d3zcs

Senat nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt zajmie się na posiedzeniu całej Izby we wtorek.

Piątka dla zwierząt. Mateusz Morawiecki przedstawił propozycje

- Wychodząc naprzeciw wszystkim ludziom, którzy troszczą się o dobrostan zwierząt, o ich dobre traktowanie, chcemy jednocześnie zaproponować rozwiązania, które będą dobre dla rolników i polskiego rolnictwa - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej konferencji.

- Jeśli chodzi o system odszkodowań, od zeszłego piątku funkcjonuje w ministerstwie rolnictwa komisja, która przygotowuje projekt, jak miałoby to wyglądać - zapowiadał minister rolnictwa Grzegorz Puda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d3zcs

Podziel się opinią

Share
d1d3zcs
d1d3zcs
Więcej tematów