Trwa ładowanie...
da5ev8t

Senat odrzucił informację o działalności Rady Mediów Narodowej i sprawozdanie KRRiT za 2019 r.

Senat w środę wieczorem odrzucił informację o działalności Rady Mediów Narodowych w 2019 r. oraz sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator Ewa Matecka z Koalicji Obywatelskiej przedstawiła sprawozdanie z posiedzenia komisji kultury
Senator Ewa Matecka z Koalicji Obywatelskiej przedstawiła sprawozdanie z posiedzenia komisji kultury (East News)
da5ev8t

Senat podjął uchwałę o odrzuceniu sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2019 roku. Za odrzuceniem sprawozdania głosowało 50 senatorów, przeciw było 45, jeden senator wstrzymał się od głosu.

Odrzucono także informację Rady Mediów Narodowych o jej działalności w 2019 roku. Za odrzuceniem było 49 senatorów, przeciw było 45 senatorów, nikt nie wstrzymał się od głosu.

O odrzucenie wnosiła senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu. Senator Ewa Matecka z Koalicji Obywatelskiej przedstawiła sprawozdanie z posiedzenia komisji kultury ws. KRRiT. Przekazała, że dużo uwagi poświęcono sprawie coraz liczniejszych skarg na nieetyczną postawę dziennikarzy. Jak mówiła senator Matecka, zwracano uwagę na "sugestywne i subiektywne propagandowe i prorządowe przekazy "Wiadomości" i agitację na rzecz partii rządzącej".

da5ev8t

Jeśli chodzi o Radę Mediów Narodowych, powiedziała: "W posiedzeniu naszej komisji jako przedstawiciel RMN i jednocześnie przedstawiciel opozycji uczestniczył Juliusz Braun. Podkreślił, że Rada odeszła od przyjętego wcześniej sposobu powoływania w drodze konkursowej członków zarządu i podał kilka przykładów, w tym odwoływania i ponownego powoływania prezesa Jacka Kurskiego bez konkursu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

da5ev8t

Podziel się opinią

Share
da5ev8t
da5ev8t
Więcej tematów