Trwa ładowanie...

Sejm wybierze członków speckomisji. Kto w niej zasiądzie?

Sejm ma we wtorek wybrać członków sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że PiS przedstawi czterech kandydatów: Waldemara Andzla, Michała Jacha, Marka Opiołę i Jarosława Krajewskiego. Opozycja zgłosi trzech. Będą to Adam Szłapka (KO), Maciej Gdula (Lewica) i Marek Biernacki (PSL - Kukiz '15).
Share
Posłowie wybiorą skład komisji ds. specsłużb. Kto w niej zasiądzie?
Posłowie wybiorą skład komisji ds. specsłużb. Kto w niej zasiądzie?Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
dasl1h3

Sejm zdecydował o tym, że sejmowa komisja ds. specsłużb będzie liczyła siedmiu członków w ubiegłą środę. Nie zdecydowano jednak, kto w niej zasiądzie. Kandydatów poznamy dopiero we wtorek.

Zobacz także: Paweł Kukiz nie zrezygnuje z zasiadania w komisji ds. służb specjalnych. Mamy komentarz

Według nieoficjalnych informacji PAP kandydatami z klubu PiS będą: Waldemar Andzel, Marek Opioła, Jarosław Krajewski i Michał Jach. Opozycję mają reprezentować Marek Biernacki z PSL - Kukiz '15, Adam Szłapka z KO i Maciej Gdula z Lewicy.

dasl1h3

PiS chce także utrzymać stałe przewodnictwo w komisji. Zwyczajowo było ono rotacyjne - co sześć miesięcy zmieniał się przewodniczący i wiceprzewodniczący. Na przemian ze strony rządzącej i ugrupowań opozycyjnych.

Zobacz także: Sejm. Posłowie wybierają szefów sejmowych komisji. Marek Ast zastąpi Stanisława Piotrowicza

Według nieoficjalnych informacji PAP, szef komisji najprawdopodobniej nie zmieni się - pozostanie nim, jak na koniec poprzedniej kadencji Waldemar Andzel (PiS).

Źródło: tvpparlament.pl

dasl1h3

Podziel się opinią

Share
dasl1h3
dasl1h3
Więcej tematów