Trwa ładowanie...
d2petnh
Sejm. Uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze posłów. Relacja

Sejm. Uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze posłów. Relacja

Sejm. W południe na Wiejskiej rozpoczęła się uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze posłów. Zapraszamy do oglądania relacji. Transmisja dzięki uprzejmości sejm.gov.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2petnh

"W czwartek o godz. 12.00 w Sali Kolumnowej posłom IX kadencji zostaną wręczone zaświadczenia o wyborze. W uroczystości wezmą udział najwyżsi rangą urzędnicy państwowi" - czytamy w komunikacie Sejmu.

Z kolei w środę nowo wybrani posłowie IX kadencji mieli okazję uczestniczyć w sesji wprowadzającej. Szkolenie obejmowało m. in. zasady wykonywania mandatu posła, procedurę głosowań i formy współpracy międzynarodowej Parlamentu.

d2petnh

Debiutanci poznali funkcjonowanie Sejmu, procedury głosowań i warunków wykonywania mandatu poselskiego. Przedstawiono im również formy współpracy międzynarodowej Parlamentu, a także prawne ograniczenia publicznej działalności parlamentarzystów.

Reporter WP Klaudiusz Michalec wykorzystał ten moment, aby przeprowadzić specjalny quiz i sprawdzić podstawową wiedzę wśród polityków z Wiejskiej. Kto poradził sobie najlepiej, a kto musi się jeszcze douczyć? O tym w materiale wideo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2petnh

Podziel się opinią

Share
d2petnh
d2petnh