Trwa ładowanie...
ycipk-31a6c4

Sejm. Solidarna Polska chce odwołać posłankę Lewicy z przewodniczenia komisji

Posłowie Solidarnej Polski domagają się odwołania posłanki Magdaleny Biejat (Lewica) z funkcji przewodniczącej komisji polityki społecznej i rodziny.
Parlamentarzyści zwrócili się z oficjalnym pismem do klubu parlamentarnego PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro (zdj. arch.)
Szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro (zdj. arch.) (East News, Fot: Grzegorz Ksel/REPORTER)
ycipk-31a6c4

Przypomnijmy: Magdalena Biejat została wybrana w czwartek szefową sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Za jej powołaniem głosowało także kilku posłów PiS. Posłanka Lewicy w głosowaniu pokonała jedynego kontrkandydata - Grzegorza Brauna (Konfederacja).

- Ktoś kto okazuje brak elementarnego szacunku dla życia poczętego, dla rodzin, niszczy fundament na którym oparte jest nasze państwo. Nie możemy się zgadzać, by ideologie, eksperymenty społecznej inżynierii, uderzały w podstawy naszej cywilizacji, tradycji i tożsamości - stwierdzają we wniosku posłowie frakcji Zbigniewa Ziobry. Dokument udostępnił dziennikarzom Jan Kanthak.

- Nie możemy pozwolić, by poseł Magdalena Biejat – osoba, która niszczy polskie rodziny, chce zabijać poczęte dzieci, która zagraża naszej przyszłości – nadal pełniła zaszczytną funkcję szefowej komisji polityki społecznej i rodziny w polskim Sejmie - dodają w piśmie.

ycipk-31a6c4

Posłowie SP zapewniają, że będą nawiać członków klubu parlamentarnego PiS do odwołania posłanki Lewicy. - Sprawowanie przez nią tej funkcji to kpina z naszego Państwa i polskich obywateli - dodają.

Z kolei Konfederacja zapowiedziała, że w czwartek złoży wniosek do Marszałek Sejmu o odwołanie Biejat z funkcji przewodniczącej. Informację tę przekazał na konferencji w Sejmie Grzegorz Braun.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-31a6c4

Źródło: 300polityka

Andrzej Duda o wyroku TSUE ws. Sądu Najwyższego i KRS: jest znamienne

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-31a6c4

ycipk-31a6c4
ycipk-31a6c4
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów