Trwa ładowanie...

Sejm się odgradza. Podpisano umowę na wielką bramę

Kancelaria Sejmu podpisała umowę na budowę bramy, która stanie przy wejściu na teren Sejmu od ul. Górnośląskiej. Ma ona mieć ponad 8 metrów szerokości i trzy metry wysokości.
Share
Sejm się odgradza. Podpisano umowę na trzymetrową bramę
Sejm się odgradza. Podpisano umowę na trzymetrową bramęŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d28pd7u

Kancelaria Sejmu poinformowała na swoje stronie internetowej o rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z firmą WIBAR-Instalacje na budowę bramy wjazdowej na teren Kancelarii od strony ul. Górnośląskiej. Inwestycja będzie kosztowała 675 tys. zł brutto.

Przetarg na budowę nowej bramy wjazdowej od strony ul. Górnośląskiej Kancelaria Sejmu ogłosiła pod koniec roku.

"Władza nie może odgradzać się od społeczeństwa, które ma prawo protestować pod budynkiem Sejmu i robi to od wielu lat. Żadna ekipa rządowa, przedstawiciele żadnej większości parlamentarnej nie zdecydowali się jednak stawiać takiej zapory, która stanie się symbolem kolejnego podziału - między suwerenem a politycznymi elitami, chowającymi się za trzymetrowym płotem" - protestował wówczas w piśmie do marszałek Sejmu Elżbiety Witek szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Wyraził też nadzieję, że brama ta nie zostanie wybudowana.

d28pd7u

Prezydent w parlamencie. Protesty przed Sejmem

Wszystko jednak wskazuje na to, że Sejm odgrodzi się w ten sposób od manifestantów, którzy dość często gromadzą się właśnie przy ul. Górnośląskiej.

W dokumentacji przetargowej określono, że dwuskrzydłowa brama ma mieć 3 m wysokości i 8,2 m szerokości. Obok zaplanowano dwie furtki, też wysokie na 3 m, a szerokie na 1,36 m.

Po ogłoszeniu przetargu Centrum Informacyjne Sejmu podkreślało, że każdego roku realizowane są różne projekty mające utrzymać na możliwe najwyższym poziomie bezpieczeństwo na terenie Sejmu i taką inwestycją ma być brama wjazdowa od ul. Górnośląskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28pd7u

Podziel się opinią

Share
d28pd7u
d28pd7u
Więcej tematów