Trwa ładowanie...
ycipk-1ilzrh
ycipk-1ilzrh

Sejm o NBP - za dwa tygodnie

Marszałek Sejmu Marek Borowski powiedział w poniedziałek, że prawdopodobnie za dwa tygodnie odbędzie się pierwsze czytanie projektów nowelizujących ustawę o Narodowym Banku Polskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1ilzrh

Marszałek Borowski wyjaśnił, że chodzi o projekt rządowy i projekt posłów PSL i Unii Pracy.

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o NBP dostosowuje polskie ustawodawstwo do przepisów Unii Europejskiej - uważa Borowski. Projekt ten ma odpowiednie opinie sejmowej komórki legislacyjnej - powiedział marszałek Sejmu.

Dodał, że jeśli rządowy projekt wejdzie pod obrady Sejmu to nie ma sensu przetrzymywać dłużej projektu PSL i Unii Pracy nowelizującego ustawę o NBP.

ycipk-1ilzrh

Zakłada on zwiększenie liczby członków Rady Polityki Pieniężnej oraz zobowiązanie Rady do dbania o wzrost gospodarczy.

W Sejmie znajduje się także projekt posłów Samoobrony, nowelizujący ustawę o NBP. Ten ostatni projekt zakłada między innymi zmniejszenie liczby członków Rady Polityki Pieniężnej.

Marszałek Borowski powiedział, że od decyzji Komisji Ustawodawczej będzie zależało, czy projekt Samoobrony będzie mógł być skierowany do dalszych prac sejmowych.
<br. Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz sejmowa Komisja Europejska uznała oba poselskie projekty nowelizujące ustawę o NBP za niezgodne z prawem Unii Europejskiej. (and)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ilzrh

ycipk-1ilzrh
ycipk-1ilzrh