Trwa ładowanie...

Sejm Dzieci i Młodzieży przesunięty. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ma na niego pomysł

Marszałek Senatu musiał zmierzyć się z pytaniami, które niecodziennie zadawane są politykom - między innymi o ulubione dowcipy, kolor samochodu czy psa. Stanisław Karczewski mówił w radiu dzieciom o Sejmie Dzieci i Młodzieży. Planuje powiększyć grono uczestników.

Share
Sejm Dzieci i Młodzieży przesunięty. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ma na niego pomysł
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d4bqczt

Ku rozczarowaniu dzieci Sejm Dzieci i Młodzieży nie odbędzie się jak co roku 1 czerwca w Sejmie. Marszałek Senatu potwierdził to, co przedstawiciele rządu mówili już wcześniej - wydarzenie przesunięto na wrzesień. I Stanisław Karczewski chce mieć w nim swój udział.

Jak powiedział w rozmowie z radiową Jedynką, on również będzie go organizował i zamierza poszerzyć grono uczestników. - Ponieważ Senat sprawuje pieczę nad Polonią, zaprosimy również dzieci z zagranicy - podkreślił.

d4bqczt

Przypomnijmy, że pierwszy raz informacja o odwołaniu wydarzenia pojawiła się, kiedy w Sejmie trwał protest rodziców osób niepełnosprawnych. Decyzję o odwołaniu podjął Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jak poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu, jej powodem było zapewnienie bezpieczeństwa i kwestie organizacyjne. Później okazało się, że Sejm Dzieci i Młodzieży się odbędzie, ale w innym terminie.

Zobacz także: Kamiński o plotkach dotyczących zdrowia. "Dzieci czytają, że tatuś umiera""

1 czerwca wydarzenie o takim samym charakterze odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim. Pomoc w organizacji wydarzenia zadeklarowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz czy prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. Z kolei Kancelaria Sejmu je skrytykowała: "To tylko imitacja, obrady na uchodźstwie".

Stanisław Karczewski - nieznana twarz marszałka

Dzięki dzieciom dowiedzieliśmy się, że dla marszałka "garnitur nie jest wygodnym strojem". - Ale muszę wyglądać elegancko. Przyzwyczaiłem się już do garnituru - stwierdził. To nie wszystko.

d4bqczt

Karczewski przyznał, ze tęskni za swoją poprzednią pracą. - Nie jestem politykiem od zawsze. Wcześniej wykonywałem inny zawód - byłem chirurgiem - mówił.

Dzieci zapytała marszałka również o ulubioną bajkę z dzieciństwa. Przyznał, że nie było mu łatwo odpowiedzieć - Wnukom lubię czytać takie bajki, których nie znam - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polskie Radio

d4bqczt

Podziel się opinią

Share
d4bqczt
d4bqczt
Więcej tematów