Trwa ładowanie...
d40z603

Sejm Dzieci i Młodzieży przesunięty. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ma na niego pomysł

Marszałek Senatu musiał zmierzyć się z pytaniami, które niecodziennie zadawane są politykom - między innymi o ulubione dowcipy, kolor samochodu czy psa. Stanisław Karczewski mówił w radiu dzieciom o Sejmie Dzieci i Młodzieży. Planuje powiększyć grono uczestników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski jest marszałkiem Senatu od 12 listopada 2015 roku
Stanisław Karczewski jest marszałkiem Senatu od 12 listopada 2015 roku (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d40z603

Ku rozczarowaniu dzieci Sejm Dzieci i Młodzieży nie odbędzie się jak co roku 1 czerwca w Sejmie. Marszałek Senatu potwierdził to, co przedstawiciele rządu mówili już wcześniej - wydarzenie przesunięto na wrzesień. I Stanisław Karczewski chce mieć w nim swój udział.

Jak powiedział w rozmowie z radiową Jedynką, on również będzie go organizował i zamierza poszerzyć grono uczestników. - Ponieważ Senat sprawuje pieczę nad Polonią, zaprosimy również dzieci z zagranicy - podkreślił.

Przypomnijmy, że pierwszy raz informacja o odwołaniu wydarzenia pojawiła się, kiedy w Sejmie trwał protest rodziców osób niepełnosprawnych. Decyzję o odwołaniu podjął Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jak poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu, jej powodem było zapewnienie bezpieczeństwa i kwestie organizacyjne. Później okazało się, że Sejm Dzieci i Młodzieży się odbędzie, ale w innym terminie.

d40z603

Zobacz także: Kamiński o plotkach dotyczących zdrowia. "Dzieci czytają, że tatuś umiera""

1 czerwca wydarzenie o takim samym charakterze odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim. Pomoc w organizacji wydarzenia zadeklarowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz czy prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. Z kolei Kancelaria Sejmu je skrytykowała: "To tylko imitacja, obrady na uchodźstwie".

d40z603

Stanisław Karczewski - nieznana twarz marszałka

Dzięki dzieciom dowiedzieliśmy się, że dla marszałka "garnitur nie jest wygodnym strojem". - Ale muszę wyglądać elegancko. Przyzwyczaiłem się już do garnituru - stwierdził. To nie wszystko.

Karczewski przyznał, ze tęskni za swoją poprzednią pracą. - Nie jestem politykiem od zawsze. Wcześniej wykonywałem inny zawód - byłem chirurgiem - mówił.

Dzieci zapytała marszałka również o ulubioną bajkę z dzieciństwa. Przyznał, że nie było mu łatwo odpowiedzieć - Wnukom lubię czytać takie bajki, których nie znam - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polskie Radio

d40z603

Podziel się opinią

Share
d40z603
d40z603
Więcej tematów