Trwa ładowanie...
d3em72t

Sejm. Adam Niedzielski o koronawirusie: przygotowujemy się na każdy scenariusz

Adam Niedzielski z Ministerstwa Zdrowia zabrał głos w Sejmie ws. epidemii. - Przygotowujemy się na każdy scenariusz. W tej chwili szczególnie rozwijamy bazę łóżkową - oświadczył minister. Mówił też o kolejnych obostrzeniach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Adam Niedzielski z Ministerstwa Zdrowia o epidemii
Koronawirus. Adam Niedzielski z Ministerstwa Zdrowia o epidemii (PAP)
d3em72t

Adam Niedzielski odniósł się do środowego raportu Ministerstwa Zdrowia. Minister stwierdził, że "dzisiejsze wyniki mówią same za siebie, a 10 tys. nowych zakażeń to liczba, która nie tylko oddziałuje na psychikę, ale stanowi obciążenie dla systemu zdrowia".

- Przygotowujemy się na każdy scenariusz, rozwijamy bazę łóżkową - mówił Niedzielski.

Szef resortu zdrowia tłumaczył, że dzięki włączeniu lekarzy rodzinnych w system leczenia pacjentów z koronawirusem, wzrosła liczba przeprowadzanych testów. Według Niedzielskiego w tej chwili 2/3 przypadków pochodzi ze źródeł rozproszonych. - Mamy lepsze rozeznanie, gdzie rozwija się wirus - dodał.

d3em72t

- Musimy zwiększyć obostrzenia, nacisnąć hamulec - zaapelował minister zdrowia. Niedzielski poprosił także o współpracę.

Jarosław Kaczyński na kwarantannie. Radosław Sikorski o fali hejtu pod adresem prezesa PiS

Koronawirus. Mateusz Morawiecki o epidemii, padł nowy rekord zakażeń

Wcześniej Mateusz Morawiecki przedstawił raport o stanie przygotowań do walki z epidemią koronawirusa. Zapowiedział reorganizację pracy szkół. - Dziś podejmiemy decyzję, że wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu - oświadczył Morawiecki.

Tymczasem w środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 040 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami - 117 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3em72t

Podziel się opinią

Share
d3em72t
d3em72t
Więcej tematów