Trwa ładowanie...

Sędziowie SN wydali oświadczenie. "Sprzeciw wobec szykan"

Kilkudziesięciu byłych i obecnych sędziów Sądu Najwyższego wydało oświadczenie. Są zaniepokojeni "szykanowaniem prokuratorów i sędziów oraz funkcjonowaniem Izby Dyscyplinarnej".
Share
Pod listem sędziów SN podpisała się m.in. była I prezes Małgorzata Gersdorf
Pod listem sędziów SN podpisała się m.in. była I prezes Małgorzata GersdorfŹródło: East News
d16vevo

"Z niepokojem obserwujemy i sprzeciwiamy się kolejnym działaniom władz wymierzonym przeciwko prokuratorom i sędziom, którzy zajmują krytyczne stanowisko wobec systematycznego podporządkowywania prokuratury i sądów politykom" - przekazali sędziowie SN w oświadczeniu.

W ich ocenie tak należy patrzeć na delegację niektórych prokuratorów do odległych miejscowości oraz wszczynanie postępowań w stosunku do sędziów, którzy rozpoznają dotyczące takich spraw odwołania.

"Niezmiennie podtrzymujemy też stanowisko wyrażone w wielu orzeczeniach Sądu Najwyższego o braku podstaw do orzekania przez Izbę Dyscyplinarną, w tym także w sprawach immunitetowych sędziów" - podkreślono.

d16vevo

Inauguracja Joe Bidena. Aleksander Kwaśniewski: to próba powrotu do normalności, łatwo nie będzie

Sędziowie zaznaczyli, że oświadczenie wydano ze względu na sytuację, w której "od czerwca 2020 r. odmawia się zwołania Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego".

Pod jego treścią podpisało się 46 czynnych sędziów SN oraz 32 sędziów w stanie spoczynku, w tym m.in. prezesi trzech izb Sądu Najwyższego: sędzia Michał Laskowski (Izba Karna), sędzia Dariusz Zawistowski (Izba Cywilna) oraz sędzia Józef Iwulski (Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych), a także była I prezes SN Małgorzata Gersdorf.

Źródło: konstytucyjny.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16vevo

Podziel się opinią

Share
d16vevo
d16vevo
Więcej tematów