Trwa ładowanie...
d3sito4

Sędzia Żurek pozywa o mobbing

Waldemar Żurek zarzuca Dagmarze Pawełczyk-Woickiej mobbing. Od prezes krakowskiego sądu domaga się "przywrócenia stabilności swojej sytuacji w sądzie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waldemar Żurek pozwał prezes krakowskiego sądu o mobbing
Waldemar Żurek pozwał prezes krakowskiego sądu o mobbing (PAP, Fot: Rafał Guz)
d3sito4

Były rzecznik KRS został przeniesiony, wbrew swojej woli, z wydziału odwoławczego krakowskiego sądu okręgowego. Waldemar Żurek zdecydował zaskarżyć tę decyzję do "jednego z sądów powszechnych".

Jak mówił Onetowi, domaga się nie tylko cofnięcia decyzji o przeniesieniu, ale też "zaprzestania innych działań wobec mnie ze strony pani prezes". Jego zdaniem, to, jak traktuje go Dagmara Pawełczyk-Woicka, ma znamiona mobbingu.

- Rozstrzygnięcie tej sprawy będzie miało przełożenie na sytuację każdego sędziego w Polsce, bo każdy może być - decyzją prezesa - siłowo przeniesiony - dodawał.

d3sito4

Dagmara Pawełczyk-Woicka ma inne zdanie o jej kontaktach zawodowych z sędzią Żurkiem. Jej zdaniem od ponad miesiąca uchyla się on od wykonywania wyznaczonych mu obowiązków. Na wniosek prezes krakowskiego sądu, powołanej na początku tego roku decyzją ministra Zbigniewa Ziobry, wobec byłego rzecznika KRS wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Zobacz także: Kontrowersje wokół zarobków Kaczyńskiego. Stanisław Tyszka: dziwna sytuacja

Żurek odwołał się też od decyzji o przeniesieniu go do innego wydziału do Krajowej Rady Sądownictwa. Stwierdza, że przeniesiono go bez niezbędnych analizy i decyzji kolegium sądu. Jak twierdzi, Rada wciąż nie odpowiedziała na jego pismo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sito4

Podziel się opinią

Share
d3sito4
d3sito4
Więcej tematów