Trwa ładowanie...
dg7mlqf

Waldemar Żurek odpowiada na zarzuty. "Są nieprawdziwe"

Sędzia Waldemar Żurek odpowiada prezes Sądu Okręgowego w Krakowie Dagmarze Pawełczyk-Woickiej. Na jej wniosek wszczęto wobec byłego rzecznika KRS postępowanie dyscyplinarne. Według niej, Waldemar Żurek od ponad miesiąca nie wykonuje swoich obowiązków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waldemar Żurek podkreśla, że odwołał się od decyzji ws. przeniesienia
Waldemar Żurek podkreśla, że odwołał się od decyzji ws. przeniesienia (WP.PL)
dg7mlqf

Wniosek o wszczęcie czynności wyjaśniających trafił do rzecznika dyscyplinarnego przy sądzie apelacyjnym trafił w piątek. Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie w rozmowie z dziennikarzami powiedziała, że były rzecznik KRS Sądownictwa neguje jej decyzję ws. przeniesienia go do innego wydziału. - Od 1 września nie podejmuje żadnych czynności procesowych w sprawach mu przydzielonych w I Wydziale Cywilnym naszego sądu – zaznaczyła.

"Oświadczenie osoby pełniącej obowiązki Prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie, wskazujące, że nie wykonuję swoich obowiązków sędziego, nie jest prawdziwe" – pisze w opublikowanym przez portal gazetaprawna.pl oświadczeniu Waldemar Żurek.

Sędzia stwierdza, że proces przeniesienia go do innego wydziału był "dotknięty zasadniczymi wadami prawnymi", bo nie dokonano analizy i nie uzyskano decyzji kolegium sądu. On sam odwołał się od tej decyzji do KRS. Waldemar Żurek podkreśla, że nadal nie otrzymał uchwały KRS w jego sprawie.

dg7mlqf

Waldemar Żurek podkreśla, że "z uwagi na trwanie procesu odwoławczego nie może podejmować czynności decyzyjnych w Wydziale I Cywilnym, do którego chce się go, z naruszeniem prawa, przenieść". Dlatego nadal orzeka w Wydziale II Cywilnym-Odwoławczym, w którym każdego dnia jest w pracy i "podejmuje szereg czynności orzeczniczych".

Zobacz także: Michał Kamiński: Tusk pokazał Mateuszkowi, gdzie jego miejsce

Były rzecznik KRS wymienia, że we wrześniu uczestniczył w ośmiu dniach rozpraw, ośmiu dniach posiedzeń poprzedzających rozprawy, uczestniczył w wydaniu orzeczeń w 70 sprawach, a także dwa razy brał udział w obowiązkowym Kolegium Sądu. Podkreśla, że nie ma ani asystenta, ani sekretarza sądowego.

dg7mlqf

Waldemar Żurek dodaje też, że gdy był na urlopie wyznaczono mu termin rozprawy w trybie wyborczym w wydziale, w którym "zgodnie z prawem nadal nie może orzekać".

W ocenie byłego rzecznika KRS, w związku z jego kandydowaniem do Sądu Najwyższego pojawiły się "zmanipulowane informacje", że pracuje mniej od innych sędziów.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dg7mlqf

Podziel się opinią

Share
dg7mlqf
dg7mlqf
Więcej tematów