Trwa ładowanie...

Sędzia Tyszka: Chcę być sędzią i chcę pracować, ale chcę to robić legalnie

Sędzia Jacek Tyszka, który złożył do prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie oświadczenie o niezgodzie na orzekanie z osobami powołanymi na sędziów przez nową KRS wygłosił oświadczenie. Podkreślił, że wbrew opinii rzecznika dyscyplinarnego, nie zrzekł się i nie zamierza się zrzec wykonywania urzędu sędziego.

Sędzia Tyszka: Chcę być sędzią i chcę pracować, ale chcę to robić legalnie Sędzia Tyszka: Chcę być sędzią i chcę pracować, ale chcę to robić legalnie Źródło: East News
d3m0fro
d3m0fro

- Moje oświadczenie było wyrazem sprzeciwu wobec tego, co się dzieje z wymiarem sprawiedliwości, wobec niszczenia niezależnych instytucji. Ja się z tym nie zgadzam. Z pewnością jestem sędzią i chce być sędzią. Nie chcę ustępować z urzędu. Wprost przeciwnie, to moje oświadczenie świadczy o tym, że ja chcę pracować, tylko nie chcę pracować w sposób niezgodny z prawem. - mówił sędzia Jacek Tyszka przed budynkiem Sądu Okręgowego w Warszawie.

Sędzia Jacek Tyszka: Te osoby nie są sędziami

Tyszka podkreślał, ze intencją jego pisma było wskazanie, że w jego ocenie sędziowie powołani do orzekania w Sądzie Okręgowym przez nową KRS, nie są de facto sędziami. - Nie zgadzam się na stawianie mnie w takiej sytuacji, że mam być sędzią i mam orzekać z osobami, które zostały powołane na urząd sędziego, ale tak naprawdę nimi nie są, bo w toku postępowania doszło do takich nieścisłości, że te osoby tak naprawdę nie są sędziami - mówił.

Zaznaczył, że interpretacja jego oświadczenia przez wiceprezesa sądu i zarazem wicerzecznika dyscyplinarnego Przemysława Radzika, jest niezgodna ze stanem faktycznym. - O wszystko można mnie posądzać, ale nie o to, że chciałem zrzec się urzędu. Chcę być sędzią i chcę pracować, ale chcę to robić legalnie - powiedział.

Dyscyplinarki dla polityków PiS, którzy napędzają antyszczepionkowców?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3m0fro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m0fro
Więcej tematów