Sędzia spowodowała 2 kolizje. Uchylono jej immunitet

Sędzia Małgorzata J. ze Szczecina zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. W październiku spowodowała 2 kolizje. Do tej pory nie udało się pozbawić jej immunitetu, bo zasłaniała się chorobą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia miała 0,8 promila alkoholu
Sędzia miała 0,8 promila alkoholu (Agencja Gazeta)
WP

Sędzia utraciła immunitet i odpowie za prowadzenie samochodu po alkoholu. - Jednocześnie zadecydowano o bezterminowym zawieszeniu sędzi oraz obniżeniu jej wynagrodzenia o 25 procent na czas całego zawieszenia - powiedział w rozmowie z portalem onet.pl sędzia Janusz Jaromin.

Dotychczas Małgorzata J. otrzymywała wynagrodzenie w wysokości ok. 8 tys zł. Jej pensja od wielu miesięcy była pomniejszona o 20 proc., bo przebywała na zwolnieniu lekarskim. Również w dniu, kiedy spowodowała kolizje, jechała do sądu, by dostarczyć odpowiednie zaświadczenie od lekarza.

WP

20 października ub. roku sędzia uderzyła w zaparkowany samochód i uciekła. Następnie zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w kolejne auto. Świadkowie zdarzenia zabrali jej kluczyki. Gdy dotarła do sądu, została przebadana alkomatem. Miała blisko 0,8 promila alkoholu.

Z wnioskiem o postępowanie dyscyplinarne wystąpiła sędzia Dorota Mazurek, zastępca rzecznika dyscyplinarnego Sądu Okręgowego w Szczecinie. Małgorzacie J. zarzucono "uchybienie godności sędziego".

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Joanna Mucha o rozwoju demokracji w Polsce"

WP

Źródło: onet.pl, WP

Polub WP Wiadomości
WP
WP