Trwa ładowanie...

Sędzia spowodowała 2 kolizje. Uchylono jej immunitet

Sędzia Małgorzata J. ze Szczecina zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. W październiku spowodowała 2 kolizje. Do tej pory nie udało się pozbawić jej immunitetu, bo zasłaniała się chorobą.

Sędzia spowodowała 2 kolizje. Uchylono jej immunitetŹródło: Agencja Gazeta
d38d2ww
d38d2ww

Sędzia utraciła immunitet i odpowie za prowadzenie samochodu po alkoholu. - Jednocześnie zadecydowano o bezterminowym zawieszeniu sędzi oraz obniżeniu jej wynagrodzenia o 25 procent na czas całego zawieszenia - powiedział w rozmowie z portalem onet.pl sędzia Janusz Jaromin.

Dotychczas Małgorzata J. otrzymywała wynagrodzenie w wysokości ok. 8 tys zł. Jej pensja od wielu miesięcy była pomniejszona o 20 proc., bo przebywała na zwolnieniu lekarskim. Również w dniu, kiedy spowodowała kolizje, jechała do sądu, by dostarczyć odpowiednie zaświadczenie od lekarza.

20 października ub. roku sędzia uderzyła w zaparkowany samochód i uciekła. Następnie zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w kolejne auto. Świadkowie zdarzenia zabrali jej kluczyki. Gdy dotarła do sądu, została przebadana alkomatem. Miała blisko 0,8 promila alkoholu.

d38d2ww

Z wnioskiem o postępowanie dyscyplinarne wystąpiła sędzia Dorota Mazurek, zastępca rzecznika dyscyplinarnego Sądu Okręgowego w Szczecinie. Małgorzacie J. zarzucono "uchybienie godności sędziego".

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Joanna Mucha o rozwoju demokracji w Polsce"

Źródło: onet.pl, WP

d38d2ww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38d2ww
Więcej tematów