Trwa ładowanie...
d3kf70y

Szczecin: sędzia zawieszona. Pod wpływem alkoholu spowodowała dwie kolizje

Prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie, Maciej Strączyński, poinformował w piątek, że sędzia Małgorzata J. została zawieszona w wykonywaniu czynności na miesiąc. Kobieta jest podejrzana o spowodowanie dwóch kolizji prowadząc samochód pod wpływem alkoholu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijana sędzia spowodowała dwie kolizje w Szczecinie. Na razie jest zawieszona w swoich obowiązkach na miesiąc.
Pijana sędzia spowodowała dwie kolizje w Szczecinie. Na razie jest zawieszona w swoich obowiązkach na miesiąc. (East News, Fot: Adam Guz/Reporter)
d3kf70y

20 października Małgorzata J. została zatrzymana przez policję ponieważ prowadząc pod wpływem alkoholu spowodowała dwie drogowe kolizje w Szczecinie. W wydychanym powietrzu miała 0,8 promila.

Kolegium Sądu Okręgowego we Szczecinie zebrało się dopiero w piątek, ponieważ oficjalne dokumenty sprawy dotarły do prokuratury w czwartek.

Prezes Sądu Rejonowego zarządził przerwę w wykonywaniu czynności sędzi na maksymalny okres przewidziany ustawą - miesiąc.

d3kf70y

Zawieszona sędzia została także odwołana ze stanowiska przewodniczącej 13. Wydział Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego.

Sprawą Małgorzaty J. zajmuje się też sąd dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie, który bada sprawę prowadzenia samochodu przez oskaroną pod wpływem alkoholu. W tym wypadku kobiecie grozi odebranie immunitetu.

Oskarżona jest na zwolnieniu lekarskim, od czerwca tego roku. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Źródło: wyborcza.pl

d3kf70y

Podziel się opinią

Share
d3kf70y
d3kf70y
Więcej tematów