Trwa ładowanie...
d3xebal

Sędzia po alkoholu spowodowała dwie kolizje. Nadal otrzymuje wynagrodzenie

Sędzia Małgorzata J., która w październiku spowodowała dwie kolizje, co miesiąc dostarcza kolejne zwolnienie lekarskie. Postępowanie dyscyplinarne przedłuża się, a sędzia pobiera 80 proc. wypłaty.
Share
23 października sędzia Małgorzata J. spowodowała dwie kolizje
23 października sędzia Małgorzata J. spowodowała dwie kolizjeŹródło: East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d3xebal

Do kolizji z udziałem sędzi doszło 23 października. Po pierwszej miała uciec z miejsca zdarzenia, po drugiej sama zgłosiła się na policję. Zgodziła się na badanie. Wynik: 0,8 promila alkoholu we krwi. Jeszcze tego samego dnia złożyła w sądzie zaświadczenie lekarskie, które było kontynuacją poprzednich, trwających od 19 czerwca.

Jeszcze w październiku Prezes Sądu Rejonowego zarządził przerwę w wykonywaniu czynności przez Małgorzatę J. na maksymalny okres przewidziany ustawą - miesiąc. Zawieszona sędzia została odwołana ze stanowiska przewodniczącej XIII Wydział Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego.

Jej sprawą zajmuje się sąd dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie. - Postępowanie dyscyplinarne jest w toku. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie. Sędzia jest zawieszona do 15 maja 2018 r. - powiedział "Super Expressowi" Tomasz Szaj, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie. - Ze względu na zwolnienie lekarskie sędzia Małgorzata J. jest zatrudniona i pobiera 80 proc. wynagrodzenia. Zaświadczenia są dostarczane raz w miesiącu. Jak się kończy jedno, donoszone jest kolejne - dodał.

d3xebal

Postępowanie prowadzi również Prokuratura Krajowa, która dotychczas nie postawiła sędzi zarzutów. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Warunkiem postawienia zarzutów jest uchylenie immunitetu, a tego nie można zrobić dopóki sędzia jest chora.

Zobacz też: Pijana 25-latka zasnęła w aucie

Źródło: "Super Express"/WP

d3xebal

Podziel się opinią

Share
d3xebal
d3xebal
Więcej tematów