Trwa ładowanie...
d3hr94v

Sędzia Paweł Juszczyszyn ponosi konsekwencje. Rzecznik KRS Maciej Mitera: nie potrzebuje obrony

- To budzi pewne wątpliwości - stwierdził rzecznik KRS Maciej Mitera. Tak skomentował decyzję o zawieszeniu sędziego Pawła Juszczyszyna. Ocenił, że sędzia jest odważny, ale nie do końca rozumie jego działania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Mitera ocenił sytuację Pawła Juszczyszyna
Maciej Mitera ocenił sytuację Pawła Juszczyszyna (Forum)
d3hr94v

Rzecznik KRS Maciej Mitera zapewnia, że nie wie, dlaczego listy poparcia kandydatów do KRS są ukrywane. W programie "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 mówił, że sędzia Paweł Juszczyszyn jest "odważny i nie potrzebuje obrony".

Przypomnijmy, że Juszczyszyn wystąpił do Kancelarii Sejmu o listy poparcia kandydatów do KRS i teraz ponosi konsekwencje. Został zawieszony, wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne i został odwołany z delegacji przez ministra sprawiedliwości.

Mitera przyznał, że zawieszenie Juszczyszyna "budzi pewne wątpliwości" i gdyby to od niego zależało, nie cofnąłby mu delegacji. Na pytanie o to, czy zwracając się do Kancelarii Sejmu, przekroczył uprawnienia, Mitera odpowiedział, że Juszczyszyn miał do tego prawo. - Tylko co by mu to dało? Nic - dodał.

d3hr94v

Zobacz też: Demonstracja solidarności z sędziami. Wiceminister sprawiedliwości komentuje

Juszczyszyn stał się twarzą niedzielnych demonstracji solidarności z sędziami. Zdaniem Mitery między rządzącymi a sędziami nie ma batalii, ale jest ostry spór. Twierdzi też, że sędziowie nie powinni wykrzykiwać na protestach "Ziobro musi odejść".

Zapytany o ustawę dyscyplinującą sędziów, którą ma przygotowywać PiS, Mitera odpowiedział: "Nie jestem zwolennikiem tworzenia prawa dla 25 osób". Zaznaczył, że każdego sędziego obowiązuje powściągliwość, a kolacje prezes TK Julii Przyłębskiej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim nie są dowodem na to, że orzeczenia są niekonstytucyjne. - Każde więzi przyjacielskie, znajomości, mogą rodzić wątpliwości, dlatego jest instytucja wyłączenia w każdej procedurze - zwrócił uwagę Mitera.

d3hr94v

Zapytany o to, jak pracuje KRS po aferze hejterskiej, odpowiedział, że "nikt nie musiał się ogarnąć", ale go to "boli". - Co mam zrobić? Nie da się wykluczyć członków. Oni stoją na stanowisku, że są niewinni.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hr94v

Podziel się opinią

Share
d3hr94v
d3hr94v
Więcej tematów