Trwa ładowanie...

Sędzia Paweł Juszczyszyn ponosi konsekwencje. Rzecznik KRS Maciej Mitera: nie potrzebuje obrony

- To budzi pewne wątpliwości - stwierdził rzecznik KRS Maciej Mitera. Tak skomentował decyzję o zawieszeniu sędziego Pawła Juszczyszyna. Ocenił, że sędzia jest odważny, ale nie do końca rozumie jego działania.

Share
Sędzia Paweł Juszczyszyn ponosi konsekwencje. Rzecznik KRS Maciej Mitera: nie potrzebuje obrony
Źródło: Forum
de3tcdi

Rzecznik KRS Maciej Mitera zapewnia, że nie wie, dlaczego listy poparcia kandydatów do KRS są ukrywane. W programie "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24 mówił, że sędzia Paweł Juszczyszyn jest "odważny i nie potrzebuje obrony".

Przypomnijmy, że Juszczyszyn wystąpił do Kancelarii Sejmu o listy poparcia kandydatów do KRS i teraz ponosi konsekwencje. Został zawieszony, wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne i został odwołany z delegacji przez ministra sprawiedliwości.

de3tcdi

Mitera przyznał, że zawieszenie Juszczyszyna "budzi pewne wątpliwości" i gdyby to od niego zależało, nie cofnąłby mu delegacji. Na pytanie o to, czy zwracając się do Kancelarii Sejmu, przekroczył uprawnienia, Mitera odpowiedział, że Juszczyszyn miał do tego prawo. - Tylko co by mu to dało? Nic - dodał.

Zobacz też: Demonstracja solidarności z sędziami. Wiceminister sprawiedliwości komentuje

Juszczyszyn stał się twarzą niedzielnych demonstracji solidarności z sędziami. Zdaniem Mitery między rządzącymi a sędziami nie ma batalii, ale jest ostry spór. Twierdzi też, że sędziowie nie powinni wykrzykiwać na protestach "Ziobro musi odejść".

Zapytany o ustawę dyscyplinującą sędziów, którą ma przygotowywać PiS, Mitera odpowiedział: "Nie jestem zwolennikiem tworzenia prawa dla 25 osób". Zaznaczył, że każdego sędziego obowiązuje powściągliwość, a kolacje prezes TK Julii Przyłębskiej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim nie są dowodem na to, że orzeczenia są niekonstytucyjne. - Każde więzi przyjacielskie, znajomości, mogą rodzić wątpliwości, dlatego jest instytucja wyłączenia w każdej procedurze - zwrócił uwagę Mitera.

Zapytany o to, jak pracuje KRS po aferze hejterskiej, odpowiedział, że "nikt nie musiał się ogarnąć", ale go to "boli". - Co mam zrobić? Nie da się wykluczyć członków. Oni stoją na stanowisku, że są niewinni.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de3tcdi

Podziel się opinią

Share
de3tcdi
de3tcdi
Więcej tematów