Trwa ładowanie...

Sędzia ofiarą strasznej napaści. Zastrzelił go skazany

Były sędzia z Wisconsin został zabity w zeszłym tygodniu we własnym domu w miejscowości New Lisbon. Wszystko wskazuje na to, że śmierć nie była przypadkowa. 68-latek już spotkał się ze swoim zabójcą - 15 lat wcześniej skazał go na karę więzienia

Share
Sędzia został zastrzelony we własnym domu. Sprawca postrzelił się. Ofiara i zabójca spotkali się przed laty na sali sądowej.  Sędzia został zastrzelony we własnym domu. Sprawca postrzelił się. Ofiara i zabójca spotkali się przed laty na sali sądowej. Źródło: Getty Images, fot: krisanapong detraphiphat
djobl0k

.

John Roemer, który przez 14 lat zasiadał w sądzie okręgowym w Juneau, został przez policję znaleziony martwy w swoim domu. W piwnicy policja znalazła rannego mężczyznę. Według śledczych to zabójca, który postrzelił się sam. W stanie krytycznym został odwieziony do szpitala.

Ranny to Douglas Uhde, 56-letni mężczyzna, który miał wcześniej zatargi z prawem. Jak poinformował "Guardian", powołując się na informacje stanowego departamentu sprawiedliwości, ofiara i sprawca spotkali się przed laty na sali sądowej. Uhde został skazany przez Roemera.

Według doniesień niektórych amerykańskich mediów doniesień mediów, zabójca był samozwańczym członkiem milicji. Miał listę osób do likwidacji. Oprócz sędziego Roemera figurowało na niej jeszcze kilka znanych nazwisk, między innymi lidera mniejszości w Senacie USA, Mitcha McConnella, gubernator stanu Michigan, Gretchen Whitmer i gubernatora Wisconsin, Tonego Eversa.

djobl0k

Sędzia Roemer był bezpartyjny, McConnell jest Republikaninem, podczas gdy Whitmer i Evers to Demokraci. Nie wiadomo stworzył ten spis śmierci i jakimi motywami się kierował.

Sędzia ofiarą strasznej zemsty. Pamiętliwy skazany

Spotkanie Uhde z sędzią miało miejsce w 2005 roku. Został skazany za włamanie z bronią w ręku i posiadanie jej bez zezwolenia. Dziennik Stanowy poinformował, że Roemer był sędzią w tej sprawie i skazał Uhde na sześć lat więzienia i dziewięć lat rozszerzonego nadzoru. Uhde miał kolejne wyroki skazujące za ucieczkę z więzienia i kradzież pojazdu.

Wisconsin Rapids Tribune poinformował, że Roemer przewodniczył kilku głośnym sprawom, w tym jednej z 2008 roku, która dotyczyła przywódcy sekty religijnej. Mężczyzna nakazał wyznawcy ukryć zwłoki 90-letniej kobiety w toalecie w jej domumiesiące pobierać za nią świadczenia.

Prokurator okręgowy hrabstwa Juneau, Scott Southworth, powiedział gazecie, że Roemer był uprzejmym, empatycznym i niezwykle sprawiedliwym człowiekiem. - Konieczne jest, aby urzędnicy publiczni w naszym systemie sprawiedliwości mogli wykonywać swoją pracę bez obawy, że zostaną skrzywdzeni lub zagrożeni - skomentował prokurator.

Biden odpowiedział na krytykę. "Wybitny polityk, który umie korzystać ze swojego doświadczenia"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djobl0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djobl0k
djobl0k
Więcej tematów