Trwa ładowanie...

Sędzia ma 4 nieruchomości. Złożyła wniosek o 150 tys. zł na "potrzeby mieszkaniowe"

Wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciwko sędzi Elżbiecie F. z Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Jako współwłaścicielka domu, połowy domu bliźniaczego i dwóch mieszkań, złożyła wniosek o przyznanie jej 150 tys. zł w formie preferencyjnej pożyczki.

Share
Sędzia ma 4 nieruchomości. Złożyła wniosek o 150 tys. zł na "potrzeby mieszkaniowe"Źródło: East News
dk2h1b5

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sądów Powszechnych wszczął postępowanie wobec sędzi Sądu Apelacyjnego w Poznaniu Elżbiety F. Postawiono jej zarzut uchybienia godności urzędu.

Pojawia się przypuszczenie, że sędzia próbowała się ubiegać o preferencyjną pożyczkę, chociaż nie miała do tego podstaw.

Zdaniem organów dyscyplinarnych, miała zapewnione wystarczające minimum mieszkaniowe, a pieniądze miały być przeznaczone na wykończenie jednego z posiadanych mieszkań.

"Budząca wątpliwości rzetelność"

Według rzecznika, w ten sposób sędzia miała naruszyć wynikającą z Prawa o ustroju sądów powszechnych zasadę dotyczącą celu przeznaczenia pomocy finansowej na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.

dk2h1b5

Jak podano, sędzia "w konsekwencji nie wykazała niebudzącej wątpliwości rzetelności w swoich sprawach finansowych".

Sędziowie mogą ubiegać się o pożyczki na warunkach preferencyjnych - wobec tych na rynku - wyłącznie, gdy ich potrzeby mieszkaniowe "nie są zaspokojone".

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dk2h1b5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk2h1b5
dk2h1b5
Więcej tematów