ycipk-41snh7

Sędzia Krzysztof Świderski wydał wyrok pozytywny dla Krystyny Pawłowicz. Posłanka opiniowała jego awans

Krystyna Pawłowicz opiniowała awans sędziego Krzysztofa Świderskiego. Miała mu wystawić laurkę. To sędzia, który wydał pozytywne dla niej wyroki. Chodzi o sprawę przeciwko szefowi WOŚP. Jerzy Owsiak musiał przeprosić polityk PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz i sędzia Krzysztof Świderski
Krystyna Pawłowicz i sędzia Krzysztof Świderski (East News/PAP, Fot: Stanisław Kowalczuk,Radek Pietruszka)
ycipk-41snh7

Zdaniem Macieja Mitery, rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa, posłanka Krystyna Pawłowicz nie powinna brać udziału w opiniowaniu kandydatury Krzysztofa Świderskiego.

- Uważam, że pani profesor powinna być wyłączona - powiedział rmf24.pl Mitera. Podkreślił, że mówi wyłącznie w swoim imieniu. Dodał, że wystawianie sędziemu laurki, która otwiera drogę awansu - po korzystnym dla posłanki wyroku - było nie na miejscu. Nawet jeżeli kandydatura sędziego nie budzi żadnych wątpliwości.

Krystyna Pawłowicz tłumaczy się, że wyraziła tylko swoją opinię na temat sędziego. Dodała że nie jest zadowolona z wyroku, który zapadł pod koniec października 2018 r. Sędzia Świderski nakazał wówczas Jurkowi Owsiakowi przeprosić posłankę PiS Krystynę Pawłowicz na Facebooku i stronie internetowej oraz zapłacić 10 tys. zadośćuczynienia. Później szef WOŚP w wywiadzie telewizyjnym przeprosił za te stwierdzenia, jednak Krystyna Pawłowicz poczuła się nimi urażona i pozwała go do sądu.

ycipk-41snh7

Poszło o wypowiedź Owsiaka na festiwalu Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą w 2017 r. "Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać” - powiedział Owsiak ze sceny.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-41snh7
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41snh7

ycipk-41snh7
ycipk-41snh7