Trwa ładowanie...
d1zgxz8

Sędzi, która przeklejała ceny w supermarkecie grozi do 12 lat więzienia. "To hańbiące!"

Sędzia ze szczecińskiego Sądu Okręgowego, Wiesława B. została przyłapana na próbie oszustwa w supermarkecie. Kobieta miała przeklajać ceny z tańszych towarów na droższe, by mniej zapłacić za zakupy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzi, która przeklejała ceny w supermarkecie grozi do 12 lat więzienia. "To hańbiące!"
(East News, Fot: Adam Guz/Reporter)
d1zgxz8

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 11 w jednym ze szczecińskich supermarketów. Według informacji podawanych przez IAR, chodziło o przewodniki turystyczne. Na oszustwie sędzia miała zaoszczędzić około 30 zł.

Tego samego dnia Rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie, Michał Tomala poinformował, że prezes sądu zwołał wyjątkowe posiedzenie w tej sprawie, a sędzia została natychmiast odsunięta od czynności służbowych. Wczoraj zapadła decyzja w sprawie dalszych losów Wiesławy B.

"Sędzia nie zaprzeczyła temu, co się wydarzyło. To bardzo przykra, hańbiąca sytuacja, która uderza w innych sędziów, którzy uczciwie wykonują ten zawód. Sędziowie, z którymi rozmawiałem, są zbulwersowani. Nie chcemy, żeby coś takiego jeszcze kiedyś się wydarzyło" - mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Michał Tomala w rozmowie z dziennikarzami RMF FM.

d1zgxz8

Do końca tego tygodnia wszystkie sprawy Wiesławy B. zostaną przekazane innym sędziom. Za oszustwo grozi jej od 6 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Ile zarabiają sędziowie i kiedy przechodzą na emerytury? Oto liczby

d1zgxz8

Podziel się opinią

Share

d1zgxz8

d1zgxz8
Więcej tematów