Trwa ładowanie...

ŚDM - zmiany w organizacji ruchu

• W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu wokół Krakowa
• Zmiany obejmą autostradę A4, drogę S7 oraz drogę krajową nr 94
• Pierwsze utrudnienia pojawiły się już w nocy z poniedziałku na wtorek

Share
ŚDM - zmiany w organizacji ruchu
Źródło: WP, fot: Zenon Kubiak
dg3uge8

W nocy z poniedziałku na wtorek, w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, Generealna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaczęła wprowadzać zmiany w organizacji ruchu wokół Krakowa. Obejmują one autostradę A4, drogę ekspresową S7 oraz drogę krajową nr 94.

Autostrada A4 będzie przejezdna przez cały okres trwania ŚDM. Zarówno przejazd od strony Rzeszowa w kierunku Katowic, jak i odwrotnie będzie możliwy. Zmiany dotyczyć będą węzłów autostradowych. W nocy z poniedziałku na wtorek na wszystkich tablicach informacyjnych przy A4 oraz bramownicach zasłonięte zostały zjazdy w kierunku „Kraków” oraz „Centrum”. Oznacza to, że nie należy zjeżdżać z A4 w kierunku centrum Krakowa na węzłach: Kraków Bielany, Kraków Tyniec, Kraków Skawina, Kraków Południe. Ograniczenia te nie obowiązują pojazdów z identyfikatorami wydawanymi przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT).

W poniedziałek w nocy został też zasłonięty zjazd z węzła Kraków Balice na drogę wojewódzką 774 w kierunku na Kryspinów. W nocy z wtorku na środę podobne działania zostaną podjęte na zjeździe do centrum miasta na węźle Kraków Balice. Zjazd z węzła Balice I pozostanie za to bez zmian.

dg3uge8

W piątek, ok. godz. 20, rozpocznie się zamykanie węzłów A4 Bieżanów i Kraków Wieliczka oraz drogi krajowej nr 94 i drogi ekspresowej S7. Przewidywany czas zakończenia to godz. 3.00 rano w sobotę.

Od 29 lipca do 31 lipca, na jezdni północnej A4, od węzła Bieżanów do węzła Kraków Wieliczka wyznaczony będzie pas ruchu dla służb ratunkowych, które będą się poruszały w obydwu kierunkach. Pas ten będzie oddzielony od pozostałych barierami i tablicami. Ponadto, pomiędzy tymi węzłami będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 110 km/godz. Od 29 lipca (od godz. 20.00) do 1 sierpnia (godzina otwarcia uzależniona od opuszczenia przez pielgrzymów Brzegów i posprzątania S7) droga ekspresowa S7 na odcinku od węzła Przewóz (Rybitwy) do węzła Bieżanów będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Pielgrzymi na S7 będą poruszać się po jezdni lewej (wschodniej), a służby techniczne i ratownicze - po prawej (zachodniej). Organizacja ruchu ma być skorelowana z ruchem na ul. Wielickiej w Krakowie, gdzie północna jezdnia przeznaczona będzie dla służb ratunkowych, a południowa dla pieszych.

Ponadto, droga krajowa nr 94 będzie zamknięta dla ruchu od węzła A4

dg3uge8

Podziel się opinią

Share
dg3uge8
dg3uge8
Więcej tematów