WP

Scheuring-Wielgus o Grzegorzu Schetynie. "Złapał ich za mordę"

- Widzę, w jaki sposób Schetyna złapał za mordę resztę osób i zrobił to w imię własnego interesu - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus z Teraz!. Posłanka oceniła, że Koalicja Europejska była dobrym pomysłem, a obecnie jest "katastrofą".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Scheuring-Wielgus
Joanna Scheuring-Wielgus (PAP, Fot: Leszek Szymański)
WP

Mimo zapowiedzi współpracy Koalicja Europejska nie dogadała się ostatecznie z Teraz! Ryszarda Petru. W wyborach do Parlamentu Europejskiego będą walczyć o głosy wyborców o podobnych poglądach i walka między ugrupowaniami wyraźnie się zaostrza.

Joanna Scheuring-Wielgus wystartuje do eurowyborów z drugiego miejsca na warszawskiej liście Wiosny Roberta Biedronia.

Teraz wyjaśnia, że "nie widzi, by Koalicja Europejska przekładała się na sukces, który miałby się zdarzyć w maju lub na jesieni".

WP

– Dlatego uważam, że jest katastrofa. Nie zgadzam się z Pawłem Kasprzakiem (liderem Obywateli RP - red.), że Koalicja Europejska pokazuje nam jakąś siłę, w którą możemy uwierzyć – mówiła na konwencji "Polacy dla Europy" posłanka Teraz!.

"Platforma nie pociągnie młodych"

Jak stwierdziła Scheuring-Wielgus, uczestniczyła ona w rozmowach koalicyjnych z Grzegorzem Schetyną i z "przerażeniem" patrzyła jak były one prowadzone.

WP

Oceniła, że "tworzenie KE to był dobry pomysł", ale obecnie nie jest to "świeży produkt".

- Widzę, w jaki sposób Schetyna złapał po prostu za mordę resztę osób i po prostu zrobił to w imię własnego interesu. Nie w imię tego, co robią obywatele na ulicach, bo on tego nie rozumie. Grzegorz Schetyna nadal tego nie rozumie – zaznaczała Scheuring-Wielgus.

Podczas konwencji "Polacy dla Europy" posłanka stwierdziła, że Platforma Obywatelska nie robi postępów i dlatego "nie pociągnie za sobą młodych ludzi".

WP

Wcześniej w podobnym tonie wypowiadała się m.in. prof. Magdalena Środa, która oceniła, że Schetyna dokonuje "idiotycznych wyborów, bo zamiast Danuty Hübner i Michała Boniego, postawił na 'człowieka z puszczy', czyli Włodzimierza Cimoszewicza".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP