Trwa ładowanie...
d2yl8td
x-news/TVN 24

Schetyna: nie dla byłych ministrów na listach PO

- Trudno sobie wyobrazić taką sytuację, że ktoś odchodzi z rządu (...) i zostaje liderem w swoim okręgu wyborczym i słyszymy, że nic się nie stało - powiedział w "Faktach po Faktach" TVN24 Grzegorz Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna (WP)
d2yl8td

Schetyna powiedział, że jesienne wybory parlamentarne będą sprawdzianem dla "dojrzałej partii, która ma wizję, pomysł i dobre emocje". - A także nowych ludzi na listach - dodał.

Zapytany o to, czy ministrowie, którzy złożyli rezygnacje, powinni znaleźć się na wyborczych listach, stwierdził, że "trudno sobie wyobrazić taką sytuację, że jeżeli ktoś odchodzi z rządu (...), po kilku tygodniach zostaje liderem w swoim okręgu wyborczym".

Schetyna mówił, że o kształcie list wyborczych PO będzie decydowała przewodnicząca partii Ewa Kopacz.

d2yl8td

- Wierzę w jej intuicję i konsekwencję, którą pokazała w zeszłym tygodniu - powiedział. Jak dodał, Kopacz udowodniła, że potrafi podejmować twarde decyzje. - Teraz jest pytanie o drugi, trzeci i kolejne kroki, które doprowadzą nas do lepszej sytuacji - powiedział.

Schetyna odniósł się do informacji o tym, że Radosław Sikorski być może nie będzie kandydować w wyborach parlamentarnych. Sikorski miał powiedzieć partyjnym kolegom, że albo zostanie "jedynką" w Bydgoszczy, albo w ogóle nie wystartuje.

- Radosław Sikorski to jest osoba z wielkim politycznym doświadczeniem i znanym nazwiskiem na świecie. Nie rozumiem tego zamieszania, mam nadzieję, że ono się wyjaśni w najbliższym czasie - powiedział.

Źródło:TVN24

d2yl8td

Zobacz również: Kopacz wierzy w nowych ministrów

d2yl8td

Podziel się opinią

Share
d2yl8td
d2yl8td
Więcej tematów