Trwa ładowanie...

Sąsiedzi 30-letniej ekspedientki deklarują pomoc. "Nie zostawimy tej rodziny samej"

"Nie zostawimy tej rodziny samej" - taką deklarację złożyli sąsiedzi i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w sprawie tragicznego zderzenia ciężarówki ze sklepem w Nożynie koło Bytowa - podaje Radio Gdańsk. W wypadku zginęła 30-letnia ekspedientka. Kobieta osierociła troje dzieci.
Share
Sąsiedzi 30-letniej ekspedientki deklarują pomoc. "Nie zostawimy tej rodziny samej"
Źródło: WP.PL, Fot: KPP Bytów
d2du7mh

- Na pomoc psychologiczną ta osierocona rodzina nie jest jeszcze gotowa. Jest wydelegowany pracownik GOPS, który jest z nią w kontakcie. Poza tym pomoc deklaruje grupa wsparcia z Nożyna. Nie zastąpimy matki dzieciom, ale proszę mi wierzyć, zrobimy wszystko by im pomóc - informuje Maria Bryjka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce.

- Ta rodzina miała zadłużenie wobec gminy wynikające z podatku od nieruchomości. Podjąłem już decyzję o umorzeniu tego zobowiązania. To taki pierwszy krok. Nie zamierzamy przestać wspierać. Tym bardziej, że tu wszyscy się znają. To była naprawdę ogromna tragedia - powiedział Jan Klasa, wójt Czarnej Dąbrówki.

Policja zatrzymała prawo jazdy sprawcy wypadku. 26-latek z Kościerzyny prowadząc ciężarówkę z naczepą wpadł na zakręcie w poślizg i wypadł z jezdni wjeżdżając w sklep na skrzyżowaniu. Budynek został całkowicie zniszczony. 30-letnia ekspedientka zmarła w szpitalu, druga z ofiar zdarzenia wciąż przebywa na obserwacji. Ma kilka urazów, ale jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

d2du7mh

Podziel się opinią

Share
d2du7mh
d2du7mh
Więcej tematów