Trwa ładowanie...
d24oo8d

Sąsiad apeluje do Japonii o ochronę oceanu przed skażeniem

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło, że jest zaniepokojone wylewaniem przez Japonię skażonej wody z uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima I do Pacyfiku i wezwało swojego sąsiada do ochrony środowiska morskiego.

Share
d24oo8d

- Jako sąsiad Japonii oczywiście wyrażamy zaniepokojenie. Mamy nadzieję, że Japonia będzie postępowała zgodnie z prawem międzynarodowym i wprowadzi skuteczne środki ochrony środowiska morskiego - oświadczył rzecznik ministerstwa Hong Lei.

- Chiny bacznie obserwują rozwój sytuacji i w tym samym czasie prowadzą specjalistyczną ocenę i nadal będą utrzymywały bliski kontakt z Japonią. Prosimy, by Japonia zgłaszała odpowiednie informacje stronie chińskiej w szybki, pełny i dokładny sposób - dodał.

Firma TEPCO, zarządzająca elektrownią uszkodzoną podczas trzęsienia ziemi i tsunami z 11 marca, na początku tygodnia zaczęła wylewać 11,5 tys. ton w niewielkim stopniu radioaktywnej wody do oceanu, by móc składować wodę bardziej radioaktywną. W znajdującej się na północnym wschodzie kraju siłowni udało się też powstrzymać wyciek skażonej wody z reaktora nr 2 do oceanu.

d24oo8d

Podziel się opinią

Share
d24oo8d
d24oo8d
Więcej tematów