Trwa ładowanie...

Sankcje UE na Rosję będą przedłużone? Nieoficjalnie: Jest zielone światło

Jest zielone światło do przedłużenia o pół roku sankcji gospodarczych nałożonych przez UE na Rosję. Decyzję o tym podjęli ambasadorowie UE na posiedzeniu w Brukseli - wynika z ustaleń PAP. Teraz decyzja unijnych ambasadorów musi zostać formalnie przyjęta przez Radę Unii Europejskiej.

Share
Sankcje UE na Rosję będą przedłużone? Nieoficjalnie: Jest zielone światło
Sankcje UE na Rosję będą przedłużone? Nieoficjalnie: Jest zielone światło Źródło: Getty Images, Fot: Mikhail Metzel
d17z4ql

Nałożone przez Unię Europejską w 2014 roku sankcje na Rosję mają przede wszystkim związek z destabilizacją Ukrainy. Polegają one m.in. na zmniejszeniu dostępu do rynków kapitałowych UE niektórym rosyjskim bankom i firmom. Poprzez sankcje zakazano również wszelkich form wsparcia finansowego w stosunku do rosyjskich instytucji finansowych.

Niedozwolony jest także jakikolwiek import oraz eksport i transfer produktów mających związek z obronnością. Zakaz ten obejmuje także tzw. produkty podwójnego zastosowania, które w jakikolwiek sposób mogłyby zostać wykorzystane militarnie, czy też mogłyby zostać użyte przez rosyjskich wojskowych.

d17z4ql

Sankcje UE na Rosję. Istnieje szansa na ich zniesienie?

Sankcje nałożone przez UE na Rosję dodatkowo ograniczają Rosjanom dostęp do różnych strategicznych technologii, m.in. w zakresie sektora energetycznego.

Zniesienie sankcji przez Unię Europejską zależne jest od dostosowania się Rosji do ustaleń z Mińska, jednak Moskwa mimo upływu wyznaczonego terminu na 31 grudnia 2015 r. nie wywiązała się całkowicie ze wszystkich punktów wypracowanego wówczas kompromisu.

Źródło: PAP

d17z4ql

ZOBACZ TEŻ: Dlatego odsunął się od Kościoła. Leszek Miller podzielił się wstrząsającą historią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d17z4ql

Podziel się opinią

Share
d17z4ql
d17z4ql
Więcej tematów