Trwa ładowanie...
d4l3g9u

Samotnie protestuje przeciwko reformie sądownictwa. "Liczę na to, że ktoś dołączy"

Podczas gdy w Warszawie i innych dużych miastach protestuje po kilka, kilkanaście tysięcy osób, w Sierpcu na Mazowszu w manifestacji uczestniczyła jedna osoba. – Chciałem coś zrobić przeciwko reformom PiS. Zapaliłem świeczkę przed sądem rejonowym – mówi Wirtualnej Polsce Marcin Baczewski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jednoosobowy protest w Sierpcu
Jednoosobowy protest w Sierpcu (Twitter)
d4l3g9u

Mężczyzna przyznaje, że wcześniej protestował w Warszawie. – Uznałem jednak, że obywatelskim obowiązkiem jest protest w moim mieście. Dlatego poszedłem spontanicznie pod sąd w Sierpcu. Nikogo więcej nie było, ale stało już kilka świeczek, więc ktoś tu jednak był przede mną – mówi Baczewski. I dodaje, że w małym mieście (Sierpc ma 18 tys. mieszkańców-przyp.red.) ludzie boją się głośno wyrażać poglądy.

Dzisiaj także wybiera się pod sąd. – Docierają do mnie głosy, że nie będę sam. Liczę na to, że ktoś dołączy. Ludzie chcą wyrazić swój sprzeciw przeciwko temu, co rząd robi z Sądem Najwyższym. Apelujmy do prezydenta, by nie podpisywał tych ustaw – mówi Baczewski. Mężczyzna przyznaje, że od niedawna jest członkiem PO. Zapytaliśmy go więc, dlaczego nie dołączyli do niego partyjni koledzy. – Byli tu ze mną dzień wcześniej – odpowiada.

Po tym jak internet obiegło zdjęcie mężczyzny stojącego samotnie pod sądem w Sierpcu politycy PO zaczęli apelować, by dołączyli do niego inni mieszkańcy miasta.

d4l3g9u

Zobacz jak wicepremier rządu PiS zareagował na przyjęcie ustawy o Sądzie Najwyższym. Nie wygląda na zadowolonego:

d4l3g9u

Podziel się opinią

Share
d4l3g9u
d4l3g9u
Więcej tematów