Qaqwqwrqw

Samolot LOT-u awaryjnie lądował. To ten sam bombardier co ostatnim razem

Samolot miał lecieć do Gdańska. Został jednak zawrócony do Warszawy. Okazuje się, że to ten sam Bombardier LOT-u, który lądował awaryjnie w styczniu. I znów miał problemy z podwoziem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bombardier Dash-8 Q400 miał problem z podwoziem
Bombardier Dash-8 Q400 miał problem z podwoziem (Forum, Fot: Krystian Maj)
Qaqwqwrqw

Tym razem jednak awaryjne lądowanie przebiegło bezpiecznie. Samolot wystartował z Okęcia o 10:35 i planowo lądować miał w Gdańsku. Chwilę po 11 pilot zawrócił do Warszawy.

- Samolot lądował z uwagi na wskazanie niedomknięcia się drzwiczek, które zamykają przednie podwozie. Dla pewności pilot zdecydował o tym, by zawrócić na lotnisko - poinformował w rozmowie z TVN Warszawa rzecznik LOT-u Adrian Kubicki.

Na pokładzie było 76 pasażerów i 4 członków załogi. Samolot przejdzie teraz przegląd bo, jak tłumaczy Kubicki, "komputer wskazał jakiś problem".

Qaqwqwrqw

Znów podwozie

Poprzednio ten sam Bombardier, o numerze rejestracyjnym SP-EQG, lądując zarył dziobem w pas. Hamował szorując przednią częścią kadłuba o płytę lotniska. Przyczyną była wtedy awaria przedniej goleni.

Z raportu Państwowej Komisi Badania Wypadków Lotniczych wynikało, że linie lotnicze nie wykonały zaleceń serwisowych producenta. Problem w tym, że nie były one obowiązkowe.

Qaqwqwrqw

Również rzecznik LOT-u potwierdził, że była to ta sama maszyna. Jednak podkreślił, że przyczyna awaryjnego lądowania była inna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw