Trwa ładowanie...
d22ikk2

Sąd wydał decyzję ws. afery ZUS. Były prezes skazany

Szczeciński Sąd Okręgowy wydał wyroki dla dziesięciu osób zamieszanych w tzw. aferę ZUS. Były prezes Sylwester R. został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu, z kolei dyrektor szczecińskiego oddziału Tadeusz D. trafi do więzienia na cztery lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łącznie zapadły wyroki w stosunku do 10 osób
Łącznie zapadły wyroki w stosunku do 10 osób (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d22ikk2

Sylwester R. wyrok usłyszał za przyjmowanie łapówek od dyrektora szczecińskiego oddziału. Oprócz kary pozbawienia wolności w zawieszeniu musi zapłacić 12 tys. zł grzywny i ponad 20 tys. dla ZUS w ramach naprawienia części szkód. Ma też zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk w państwowych spółkach - podaje PAP.

Z kolei Tadeusz D. został skazany za nadużycia uprawnień, wręczanie łapówek i naruszenie praw pracowników. Zapłaci dodatkowo 40 tys. zł kary i 131 tys. nawiązki dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Skazanych zostało też osiem innych osób. W stosunku do nich zapadły wyroki w zawieszeniu i grzywny.

d22ikk2

Sąd Okręgowy w Szczecinie werdykt odczytywał przez ponad dwie godziny. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy pracach w siedzibach ZUS w Świnoujściu i Myśliborzu. Wystawiano lewe faktury, za które płacił Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz także: „Czy Polsce grozi Polexit?” Miller głęboko westchnął

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22ikk2

Podziel się opinią

Share

d22ikk2

d22ikk2
Więcej tematów