ycipk-40pu6b

Sąd wszczął postępowanie autolustracyjne wobec Kazimierza Kujdy

Sąd Okręgowy w Warszawie wszczął postępowanie autolustracyjne wobec byłego szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdy. To bliski współpracownik prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazimierz Kujda przez wiele lat był współpracownikiem Kaczyńskiego
Kazimierz Kujda przez wiele lat był współpracownikiem Kaczyńskiego (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
ycipk-40pu6b

Decyzję o rozpoczęciu autolustracji podjęto na rozprawie, której przewodniczyła Maria Turek. W składzie sędziowskim zasiedli również Igor Tuleya i Monika Niezabitowska-Nowakowska.

Kazimierz Kujda wnioskował o autolustrację w lutym w Biurze Lustracyjnym IPN. Wniosek przekazano do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Były szef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to bliski współpracownik prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Przez wiele lat był prezesem spółki Srebrna.

ycipk-40pu6b

Po ujawnieniu tzw. taśm Kaczyńskiego media podały, że nazwisko Kujdy widnieje w odtajnionym niedawno zbiorze zastrzeżonym IPN. Został zarejestrowany przez służby jak TW Ryszard.

Od 1979 do 1981 r. miał utrzymywać regularne kontakty z oficerem prowadzącym. Dopiero w 1983 r. zaprzestał współpracy. Jarosław Kaczyński przyznał, że nie był tego świadom. Kujda twierdzi, że nigdy nie współdziałał z SB.

Zobacz także: Będzie wniosek o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej. Lider PO zdradza termin

ycipk-40pu6b

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-40pu6b

ycipk-40pu6b
ycipk-40pu6b