Trwa ładowanie...
dkfqd42

Sąd wszczął postępowanie autolustracyjne wobec Kazimierza Kujdy

Sąd Okręgowy w Warszawie wszczął postępowanie autolustracyjne wobec byłego szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdy. To bliski współpracownik prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazimierz Kujda przez wiele lat był współpracownikiem Kaczyńskiego
Kazimierz Kujda przez wiele lat był współpracownikiem Kaczyńskiego (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
dkfqd42

Decyzję o rozpoczęciu autolustracji podjęto na rozprawie, której przewodniczyła Maria Turek. W składzie sędziowskim zasiedli również Igor Tuleya i Monika Niezabitowska-Nowakowska.

Kazimierz Kujda wnioskował o autolustrację w lutym w Biurze Lustracyjnym IPN. Wniosek przekazano do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Były szef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to bliski współpracownik prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Przez wiele lat był prezesem spółki Srebrna.

dkfqd42

Po ujawnieniu tzw. taśm Kaczyńskiego media podały, że nazwisko Kujdy widnieje w odtajnionym niedawno zbiorze zastrzeżonym IPN. Został zarejestrowany przez służby jak TW Ryszard.

Od 1979 do 1981 r. miał utrzymywać regularne kontakty z oficerem prowadzącym. Dopiero w 1983 r. zaprzestał współpracy. Jarosław Kaczyński przyznał, że nie był tego świadom. Kujda twierdzi, że nigdy nie współdziałał z SB.

Zobacz także: Będzie wniosek o odwołanie szefowej MEN Anny Zalewskiej. Lider PO zdradza termin

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkfqd42

Podziel się opinią

Share

dkfqd42

dkfqd42
Więcej tematów